Valmieras teātrī 9.novembrī pirmizrādi piedzīvos komiski smeldzīgs stāsts “Apmaiņa”

Rakstnieks Jurijs Trifonovs ir viens no nozīmīgākajiem padomju laika 20. gadsimta krievu literatūras 60. - 70. gadu rakstniekiem. 1969. gadā J. Trifonovs saraksta zināmāko no saviem darbiem - stāstu ciklu "Maskavas noveles", kas padara viņu par urbānās prozas meistaru. Ciklu ievada novele "Apmaiņa”. Uz Valmieras teātra skatuves šis darbs atdzīvosies jau 9. novembrī. Valmierā to iestudē viesrežisors Jegors Peregudovs (Maskava).

Izrādes notikumi risinās 20. gadsimta 60. gadu beigās Maskavā. Tas ir komiski smeldzīgs un patiess stāsts par kādas ģimenes savstarpējām attiecībām brīdī, kad galvenā varoņa sieva ierosina mainīt savu un slimās vīramātes istabu pret kopēju divistabu dzīvokli. Viņa laikam sen gatavojusies sarunai, varbūt no tā brīža, kad uzzināja par sava vīra Vitjas mātes slimību. Kamēr viņas vīrs skraidīja pie dakteriem, zvanījās uz slimnīcām un šaustīja sevi, viņa sieva prātoja un štukoja. Citi no vienas istabas ir tikuši pat pie trīsistabu dzīvokļa, kāpēc lai viņi netiktu galā ar šo apmaiņu?

Režisors Jegors Peregudovs ir S. Ženovača režijas meistardarbnīcas absolvents (2010). Daudzu prēmiju - “Dzīvais teātris (nominācijā “Labākais jaunā viļņa režisors”), “Zelta saraksts”, “Sezonas nagla” - laureāts. Lingvists - brīvi strādā angļu un vācu valodās. Tulkojis lugas Puškina un O. Tabakova teātriem, darbojas arī kā prozas darbu kompozīciju radītājs. Kopš 2011. gada ir štata režisors teātrī “Sovremeņņik” un pedagogs Valsts teātra mākslas institūtā (GITIS), S. Ženovača režijas katedrā. Kopš 2018. gada Krievijas akadēmiskā jauniešu teātra (RAMT) galvenais režisors.

Izrādes radošajā komandā scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, gaismu mākslinieks Jevgeņijs Vinogradovs (Maskava).

Lomās Kārlis Freimanis, Januss Johansons, Mārtiņš Liepa, Māra Mennika, Ieva Puķe, Skaidrīte Putniņa, Baiba Valante

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide