Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valmieras teātrī - „KIN DZA DZA”

Valmieras teātra Lielajā zālē 31.martā pirmizrāde režisora Viestura Meikšāna ko(s)miskai traģēdijai „Kin Dza Dza", kuras pamatā ir tāda paša nosaukuma kinokomēdijas scenārijs.

Kinorežisora Georgija Danelijas un literāta un režisora Rezo Gabriadzes 1986. gadā tapušais kopdarbs savulaik padomju cilvēkiem kļuva par kulta filmu, bet tās varoņu izteikumi - par nebeidzamu citātu virkni. Pēc ceturtdaļgadsimta šos pašus notikumus izrādē atdzīvina Viesturs Meikšāns, taču nu jau pavisam citos apstākļos.


„Viss sākas ar to, ka divi cilvēki no mūsdienu sabiedrības nonāk pilnīgi neiespējamā situācijā, kuru tomēr nemaz nav tik grūti iedomāties," stāsta režisors.

 

„Kāds trakonama iemītnieks, kas patiesībā ir Rīgas ielās nomaldījies viesis no citas galaktikas, netīšām nogādā divus Latvijas iedzīvotājus uz tālas un svešas planētas, kur viņiem neatliek nekas cits, kā pakļauties vietējām paražām un likumiem. Protams, ka tā ir utopija, taču tai ir ļoti daudz kopīga ar mūsu sabiedrību un tās vērtību sistēmu."


Planētai, kur negribot nokļuvuši divi mūsu laikabiedri, ir apšaubāmi daiļskanīgs nosaukums, bet tās iedzīvotājiem - ļoti ierobežots, taču izteiksmīgs vārdu krājums (vārdnīca skatītājiem būs pieejama izrādes programmā). Dzīve uz dīvainās planētas vienlaikus ir pilnīgi fantastiska un aizdomīgi pazīstama. Tur valdība dzīvo pēc saviem noteikumiem. Izdzīvošanai svarīgo var dabūt tikai tad, ja pazīst vajadzīgos cilvēkus, korupcija ir ierasta un nepieciešama kā dienišķā maize. Tomēr kādā jomā planētas ļaudis ir krietni apsteiguši savus viesus - viņi ir paguvuši taupības nolūkos līdz galam atteikties no jebkādām kultūras izpausmēm un ir pilnīgi nesagatavoti emocijām, ko izraisa viskuslākais meldiņš.


"Kin-dza-dza" savulaik ir bijis viens no labākajiem road-movie jeb izziņas ceļojuma piemēriem pasaules kinematogrāfā. Šī žanra mākslas darbos varoņi dodas prom no dzimtenes, lai, salīdzinot ārpusē redzēto, labāk spētu novērtēt to, kas notiek pašu mājās. Parasti iespējami trīs iznākumi: vai nu varoņi saprot, ka mājās ir vislabāk, un laimīgi atgriežas, vai saprot, ka labi nav nekur, vai tomēr uzzina, kas darāms, lai mājās kļūtu labāka dzīve. Lai kuru no šiem variantiem izvēlētos izrādes varoņi, režisors sola, ka tas tiks darīts ar humoru, kaut arī brīžiem skarbu un griezīgu.


Izrādē piedalīsies 11 Valmieras teātra trupas vīrieši - Oskars Morozovs, Mārtiņš Meiers, Imants Strads, Tālivaldis Lasmanis, Kārlis Neimanis, Januss Johansons, Ivo Martinsons, Rihards Rudāks, Ģirts Rāviņš, Arnolds Osis, Ingus Kniploks - un teātra horeogrāfe Linda Mīļā.


Izrādes scenogrāfs - Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece - Anna Heinrihsone, gaismu mākslinieks - Igors Kapustins, muzikālais noformējums - Mārtiņš Meiers, horeogrāfe - Linda Mīļā.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide