Valmieras teātris piedāvā teatrālas fantāzijas “Mežs” pirmizrādi

Valmieras Drāmas teātrī 4.aprīlī notiks krievu drāmas un komēdijas meistara Aleksandra Ostrovska 1870.gadā sarakstītās lugas "Mežs" pirmizrāde.

Luga "Mežs" ir ironisks skatuves stāsts, veltīts aktieriem un viņu dēkām, kas parāda sociālo slāņu, cilvēku paradumus, ieviešot pārpratumus, atsedzot mīlestību un drāmu, kas dažkārt pat neatšķiras no Latvijas šodienas.

 

Lugā divi aktieri Ņesčastļivcevs un Sčastļivcevs ceļo pa Krieviju, un caur viņu un uzskatu prizmu mēs vērojam vietējās muižniecības, zemnieku, kalpotāju un citu sociālo slāņu paradumus, pārpratumus, mīlestības un drāmas.

 

Ņesčastļivcevs kopā ar otru ceļojošo aktieri Sčastļivcevu ierodas krustmātes muižā "Celmiņi" un tur nokļūst īstā savtīgu interešu, šmaukšanās un aprēķina virpulī, kurā jāizdzīvo divu jauniešu karstai mīlestībai. Tikpat nabagi kā atnākuši aktieri muižu pamet, jo visu radinieces doto naudu līdz pēdējam grasim bruņinieciski atdāvina jaunajai meitenei pūrā, lai viņa varētu apprecēt savu mīļoto.

 

Galvenajā - Raisas Pavlovnas Gurmižskas - lomā ir aktrise Baiba Valante. Lomās: Ieva Puķe, Andris Gross, Aigars Vilims, Tālivaldis Lasmanis, Māris Bezmers, Arnolds Osis, Imants Strads, Ivars Vanags, Madars Zvagulis, Dace Eversa, Oskars Morozovs. Režisors - Felikss Deičs, scenogrāfs - Andris Freibergs, kostīmu māksliniece - Kristīne Abika.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide