Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Var sākt pieteikt pretendentus "Gada balvai kulūrā 2013"

Arī šogad februārī notiks mūsu novada kultūras norišu un kultūras darbinieku godināšanas pasākums “Gada balva kultūrā”. Tieši tādēļ ikviens jau šobrīd tiek aicināts pieteikt kultūras notikumu, personu vai aktivitāti balvai katrā nominācijā.

Šī būs jau trešā reize, kad sabiedrībai būs iespēja izteikt savu viedokli par notiekošo kultūrā mūsu novadā, lai veicinātu tradicionālās, populārās un inovatīvās kultūras attīstību, kā arī celtu kultūras darbinieku profesionālo prestižu, apkopotu labāko aizvadītā gada pieredzi un rosinātu kvalitātes un oriģinalitātes kāpinājumu mūsdienu kultūrā.

Darbs sabiedrības labā

“Bez kultūras un garīgās barības mēs tomēr nevaram iztikt. Saka, ka pirmkārt ir nepieciešams darbs un maize, taču, ja nebūs kultūras, mūzikas, mākslas, tā gaišuma un cita skatījuma – mūsu iekšējās gara barības, tad ar fizisko esamību vien iztikt nevarēsim. Šīgada balvas pasniegšanas ceremonija vairāk ir tiešām domāta kā svētki kultūras nozarē strādājošajiem, jo joprojām es bieži saskaros ar to, ka kultūras darbs netiek uzskatīts par darbu, tas tiek uzskatīts vienkārši par hobiju. Es ceru uz sabiedrības aktivitāti un prasmi izvērtēt, redzēt un sajust, ka visi kultūras darbinieki dara ļoti daudz un tas ir darbs sabiedrības labā,” saka Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante Edīte Siļķēna.

Viņa aicina atmiņā pārskatīt 2013.gada notikumus, pasākumus un izanalizēt tos. E.Siļķēna atzīst, ka šī tiešām ir vislabākā analīze tam, kādus pasākumus vairāk rīkojam, kādus labprātāk apmeklējam un kas šo pasākumus organizē, tā ir iespēja izcelt mūsu pašu labākos pasākumus, koncertus, izstādes un mūsu pašu cilvēkus, kas ir iesaistīti kultūras dzīves norišu veidošanā.

Vērtējam tieši mūsu novadā paveikto

Balvas tiks pasniegtas 17 nominācijās, piemēram, “Novada labākais kultūras pasākums/ projekts”, “Novada Gada cilvēks kultūrā”, “Novada kultūras sponsors”, “Gada kultūras darbinieks”, “Gada  vizuālās mākslas izpausmes/ izstādes/ projekti” un citās. E.Siļķēna aicina cilvēkus kārtīgi iedziļināties nominācijas nosaukumā un pieteikt pretendentus atbilstoši tam.

“Lūgums cilvēkiem nominācijās nepieteikt pasākumus un māksliniekus, kas nav no mūsu novada, jo šajā reizē mēs vērtējam tieši mūsu novadā paveikto,” piebilst E.Siļķēna.

Šogad jau otro gadu tiks pasniegta arī mūsu visu mīlētās kultūras darbinieces Ineses Stalidzānes, kas uz mums visiem noraugās no mākoņa maliņas, balva. E.Siļķēna atzīst, ka mums ir cilvēki, kas seko I.Stalidzānes pēdās, strādājot ar prieku un fanātisku atdevi, un šī balva būs kā pateicība par šo darbu.

Pēc tam notiks balsošana

Pretendentus 17 nominācijās ikviens var  pieteikt līdz 18.janvārim. Nominācijām var pieteikt personas vai notikumus, kas iepriekšējo trīs gadu laikā nav saņēmuši Gada balvu konkrētajā nominācijā. Pieteikuma anketas iesniegt elektroniski uz e-pastu “skvalde@gulbene.lv” vai personiski Gulbenes novada domē 100.kabinetā. Anketas var nest arī uz “Dzirksteles” redakciju, kā arī aizpildīt pagastu pārvaldēs, bibliotēkās, kultūras, tautas namos. Pēc pieteikumu saņemšanas kultūras komisija katrā nominācijā izvirzīs trīs balvas pretendentus un tos pēc tam būs iespēja vērtēt sabiedrībai, balsojot līdz 7.februārim. Balva tiks piešķirta par kvalitatīvu, radošu un mērķtiecīgu darbu novada sabiedrības labā un ievērības guvušu darbību vai jaunradi 2013.gadā. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 14.februārī pulksten 19.00 Gulbenes kultūras centrā.

“Esam izvēlējušies šo datumu – 14.februāri, Valentīna dienu, lai parādītu, ka mēs mīlam savu kultūru un savus cilvēkus,” saka E.Siļķēna.
“Atkal uzrunāsim arī mūsu māksliniekus, kas studē vai ir nākuši no mūsu puses, aicinot viņus izgatavot balvas katrai nominācijai. Manuprāt, tā vienlaikus ir arī jauka iespēja uzturēt saikni ar saviem māksliniekiem, mēģināt viņus nepazaudēt un pie reizes atkal ieraudzīt arī viņu jaunos darbus.”

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide