Varēs kļūt par Svētku vēstnešiem

No 11. līdz 22. aprīlim ikvienam ir iespēja pieteikties un piedalīties konkursā, lai kļūtu par sava reģiona Svētku vēstnesu. Kopumā tiks izraudzīti pieci vēstnešu pāri – pa vienam pārim Kurzemē, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē un Rīgā. Vēstneši tiks aicināti piedalīties īpašos XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ieskandināšanas pasākumos.

Gulbenes novada domes kultūras speciāliste Dārta Dīvāne informē, ka pretendēt kļūt par Svētku vēstnešiem varēs tie, kuri ir tautas mākslas kolektīvu dalībnieki un kuriem jau ir zināms, ka viņi kuplinās lielos svētkus dziedot, dejojot, koklējot vai citādi. “Dziesmu un Deju svētku vēstnesim jābūt smaidīgam, atvērtam un ar kādu aizraujošu svētku stāstu padomā,” viņa saka.

Svētku vēstneši piedalīsies pasākumos reģionu centros, fotosesijās. Balvā vēstneši saņems arī Rimi dāvanu kartes 100 eiro apmērā.

Lai pieteiktos konkursā un kļūtu par Kurzemes, Latgales, Zemgales, Vidzemes vai Rīgas reģiona vēstnesi, jāaizpilda pieteikuma anketa un jāizstāsta par paša pieredzēto, īpašo Dziesmusvētku stāstu. Tieši stāsta oriģinalitāte būs galvenais kritērijs Svētku vēstnešu izvēlē. Žūrija – Latvijas Nacionālā kultūras centra un Rimi pārstāvji – izvēlēsies kopā 10 vēstnešus – katrā reģionā pa vienam tautu dēlam un vienai tautu meita. Pieteikties iespējams šeit: www.rimi.lv/dziesmusvetki .

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē no 30. jūnija līdz 8. jūlijam.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide