Vecgulbenes muiža svinēs svētkus 20

Vecgulbenes muiža 17.septembrī ikvienu aicina uz muižas svētkiem "Senatne - izaicinājums mūsdienām". Svētku aktivitātes sāksies jau pulksten 11.00 un turpināsies visu dienu.

Svētku laikā muižas parkā notiks amatnieku un tirgotāju labumu andele, tādēļ svētku organizatori līdz 15.septembrim aicina pieteikties tirgotājus, amatniekus un mājražotājus. Tālrunis pieteikumiem 64474800 (Iveta). Galvenais svētku akcents tiks likts uz latviešu senās vēstures iepazīšanu un aktīvu līdzdarbošanos. Svētku apmeklētāji varēs vizināties ar ponijiem un zirgu pajūgos, iesaistīties senās spēlēs un rotaļās, iemēģināt roku vērpšanā, aušanā, celošanā, ādas apavu gatavošanā, šaušanā ar loku un arbaletu, monētas kalšanā, ārstniecības augu atpazīšanā, cīņās ar zobenu, ēdiena gatavošanā ugunskurā un citās aktivitātēs. Būs iespēja arī spēlēt mūku futbolu (komandā 2 cilvēki).

 

Svētku svinīga atklāšana paredzēta pulksten 13.00. Tā sāksies ar dejojošu zirgu priekšnesumu. Svētku apmeklētājus priecēs arī dziedātāju Harija Ozola un Santas Zapackas un ģimeņu šova dalībnieču - atraktīvo māsu Legzdiņu uzstāšanās.

 

Bērni varēs iesaistīties atraktīvās spēlēs un rotaļās kopā ar pasaku tēliem. Darbosies Gardēžu iela, kurā būs iespēja nobaudīt dažādus labumus. Baltās pils pagarabos ikviens varēs apskatīt fotoizstādi "Vecgulbenes muižas svētki 2010".

 

Svētku nobeigumā paredzēta balle Vecgulbenes muižas lielajā zālē kopā ar grupu "Divatā". Līdz 15.septembrim ir iespēja rezervēt galdiņus (tālruņi - 64474800 vai 28616810). Sīkāka informācija par muižas svētku pasākumiem pieejama interneta mājas lapā "www.baltapils.lv".

Pievieno komentāru

Komentāri 20

Nesapratne

Kāds Muižas svētkiem sakars ar luksoforiem? Rodas iespaids, ka dažs labs nemaz pašu rakstu nav lasījis, bet meklē iespēju izgāzt uzkrājušos žulti! Kaut kāds sviests.

pirms 9 gadiem, 2011.08.19 17:18

Līga

Bet, manuprāt, ja kādam šie svētki šķiet neinteresanti, var taču neiet!!!! Nevajag izgāzt savu neapmierinātību netā zem nikiem!!! Ja vajadzētu ko pateikt aci pret aci nevienam no jums, VISTICAMĀK, nebūtu dūšas! :) Un būs daudz cilvēku, kas šos svētkus apmeklēs!!!! Lai veicas organizatoriem!!!! :) Jauku dienu visiem! :)

pirms 9 gadiem, 2011.08.19 12:07

Vlis

Tas,ka Gulbenē ir luksofori un kur tie ir uzstādīti jau ir domes darboņu diagnoze .

pirms 9 gadiem, 2011.08.19 10:31

:):

Tā vien liekas, ka visas apdzīvotās vietas, kur parādās sirdsskaidrā Ivetas kundze, nekavējoties sabojājas, cilvēki paliek slikti, nenovīdīgi, klačīgi un galvenais nenovērtē izcilo darboni. Tā slikti bija Alūksnē, nu slikti ir Gulbenē, bet ir taču izvēle, piemēram Ventspils, varbūt Aivars novērtēs!? Jums tie "Lidojumi" abiem apmēram vienādi, visi slikti, tikai paši pasaules nabas. Ieteiktu Jums Ivetas kundze pašlaik nekomentēt, pieklusējiet nedaudz, savādāk liekas, ka tiešām ir tā kā Gulbenē runā un tie .............., (:, ): u.c. liecina par kādu izplatītu kaiti. Lai veicas!

pirms 9 gadiem, 2011.08.19 08:14

Tiešām - šķiet, ka Tiesnesis visu redz. Un tas attiecas uz VISIEM (arī uz IT KĀ uzvarētājiem).

pirms 9 gadiem, 2011.08.18 13:15

history- Ivetai K.

Es Jums, Ivetas kundze, iesaku vairāk neatbildēt uz dažu plānprātiņu sadomazohistiskajām izpausmēm komentāru formā. Jūs taču zināt, ka sabiedrība Latvijā nav vesela, un viena no kaites izpausmēm ir liet samazgas uz tiem, kas labi vēlas izdarīt kaut ko citus iepriecinošu. Varbūt arī tā ir skaudība no dažu impotentu, bet ambīcijām apveltītu pigmeju puses, taču saprotiet, ka viņi citādi nemaz nemāk dzīvot. Pats uz savas ādas esmu izbaudījis šādu attieksmi, un tāpēc absolūti nebrīnos, lasot ļaunos izteicienus par gaidāmajiem svētkiem. Šī situācija arī drusku atgādina sporta spēli, kad zaudējošās komandas dalībnieki ar rupjībām cenšas kompensēt savu meistarības trūkumu, bet uzvarētājkomandas uzdevums ir nenolaisties līdz rupekļu līmenim, neatbildēt uz rupjībām, jo gan jau Tiesnesis visu redz!

pirms 9 gadiem, 2011.08.17 21:10

Iveta Kovtuņenko

Nu rimstieties vienreiz...kas jums nepatīk Gulbenē? Stepanovs bija pilsētas vadītājs...citur priecājās un apskauda Gulbeni, gandrīz visas valsts iestādes viņš savāca uz Gulbeni, Gulbenē ir luksofori, par ko citas pilsētas sapņo gadu desmitiem, bet kādēļ cilvēki(ne visi protams!!!) šeit ir tik ļauni, atriebības kāri??? Nu kuram kas nav ticis????Es vienmēr esmu uzskatījusi, ka par mani un maniem 4 bērniem neviens!!!!ne valsts!!!ne pilsēta!!!ne viens vadītājs!!!nerūipēsies un viņiem tas nav jādara!!!Mana mamma nekad nav saņēmusi nevienu pabalstu, visu mūžu pati ar tēvu ir mūs aprūpējuši un izaudzinājuši par strādīgiem, pozitīviem cilvēkiem. Es arī vienmēr esmu domājusi, kā izaudzināt bērnus par strādīgiem cilvēkiem, un galvenais-domāt un darīt!!!bet ne citus skaust un redzēt tikai citus!!!Katram latvietim ir jādomā par sevi, savu ģimeni...nu ko jūs rejaties un skatāties uz citiem...nu lai taču katrs dara kā grib-tā ir katra paša atbildība pret dzīvi un to visaugstāko...ne jums sodīt un lemt!!! Tas, ka jūs svētku apmeklētājus dēvējat par ubagiem-tas jau vien norāda uz jūsu zemo citu cilvēku vērtējumu!!! Dzīvē iet visādi ir bēdas, prieki...bet tādēļ cilvēkam nav jākļūst par LOPU!!! Vēlreiz atgādinu-šajā rakstā ir runa par svētkiem un atdzimušo muižu-nevis graustu!!!!kāds n-tos gadus bija aiz Brīvības pieminekļa!!!Cilvēku lepnuma...Ir n-tie izsūtītie cilvēki, kas ar necilvēcīgo!!!šausmīgo!!!pārciesto!!!ir palikuši dzīvi, izaudzinājuši bērnus pie balandu, nātru dzinumu zupas Kolimā, Sibīrijā-BET SAGLABĀJUŠI CILVĒCĪBU!!! un ir tik pozitīvi, dzīvespriecīgi, darbīgi...ka man kauns jūsu vietā par to naidu, ko jūs izsakiet saviem līdzcilvēkiem...es ļoti ceru, ka šis būs pēdējais žults komentārs par personībām...un ļoti ceru, ka jūs apdomāsiet visu, saņemsiet drosmi un pateiksiet atklāti šiem cilvēkiem, ar ko tad jūs neesiet mierā!!! Novēli atrast Jums dvēseles mieru un nekad nekļūt par ubagu:))))kurš apmeklē jebkādus svētkus:))))un saprast, ka prieks vairo, bet nemiers posta....Lai jums jaukas dienas un veselīgs miegs!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.08.17 20:27

Vineta Muižniece

stepanovs ar pituru ir noveduši visu pils kompleksu līdz kliņķim, tagad ubagiem uzsauc svētkus, kuros nav ko svinēt, ka tikai ES naudas otkatu orandžā vietvalža kabatā

pirms 9 gadiem, 2011.08.17 16:47

skatītājs

viens un tas pats...tirgošanās ..."Rūsiņš"....un aktieri klauni...spēlē teātri - nemākulīgi...diezgan skumš pasākums...:((

pirms 9 gadiem, 2011.08.16 09:15

Iveta Kovtuņenko

Paldies history, patiešām jauki lasīt jūsu uzrakstīto! Atnāciet uz muižu-būs prieks iepazīties, jo jums arī ir sava veida taisnība. Laba diskusija, vienmēr patīkami iepazīties ar atklātiem, jaukiem, gudriem cilvēkiem. Un noteikti atnāciet uz svētkiem, ceru, ka Dieviņš dos labu laiku un viss paredzētais izdosies. Tikai vēlos vēlreiz atgādināt tiem personisku motīvu vadītiem cilvēkiem, ka šis raksts ir par svētkiem-personīgās negācijas izsakiet lūdzu citur.
P.S. Man ļoti vēl vajadzētu palīgus šo svētku organizēšanā, varbūt kāds vēlas piepalīdzēt šādos tādos darbiņos, atnāciet uz muižu pie manis, par visu sarunāsim.......
Lai mums visiem veicas un pieturamies:)))pie pozitīva noskaņojuma! Patiešām dzīve kļūst gaišāka! Mēs varam mainīties.......
,

pirms 9 gadiem, 2011.08.15 22:08

history- Ivetai K.

Atvainojos Jums, Ivetas k- dze, ka drusku pakritizēju to, ka svētki paredzēti 17. sept.! Vēsture ir plaša un bagāta, un nezināju, ka 18. septembrī ir, kā Jūs informējāt, bijušo muižas īpašnieku kāzu jubileja. Tā jau ir, ka mūsdienu tehnoloģiju laikmetā šad un tad pietrūkst izsmeļošas informācijas, un tāpēc rodas dažādi pārpratumi. Pilnīgi piekrītu Jūsu atbildes 5. punktā paustajam par latviešu nacionālajām īpatnībām un tāpēc arī, gribot laboties, uzrakstīju šīs rindas!

pirms 9 gadiem, 2011.08.15 18:52

Barons Vulfs

pitura vācies prom no Gulbenes, nodarbojies ar sev pierasto reketu un bandsītismu citur

pirms 9 gadiem, 2011.08.15 17:14

Orandzais nikolajs

siltumnicas ir uzbuvetas pec progresivas tehnologijas tas ir no kartona un metala savienojuma

pirms 9 gadiem, 2011.08.15 17:10

dārznieks

Uz svētkiem arī siltumnīcu izrādīsiet? Drīz jau būs klāt atkal ziemassvētki vai taisat iespaidīgu projektu tās novākšanā!!

pirms 9 gadiem, 2011.08.14 22:06

I.R.

Piekrītu Jums! Vajag šo pilsētu izveidot tādu pašu kā Ventspili, bet vēl pievilcīgāku un patīkamāku. Lai ir prieks un būtu visiem labi! :)

pirms 9 gadiem, 2011.08.14 20:53

Iveta Kovtuņenko

1. Vecgulbenes muiža svētkus pirmo reizi svinēja pagājušajā gadā, jo bija Barona Heinriha un baroneses Marisas 135.kāzu gadadiena(18.septembrī), šogad bijušo īpašnieku Volfu kāzu gadadienu sagaidīsim ballē no 17. uz 18.sept.(tā ir muižas vēsture). Mīļi aicinām visus uz svētkiem sīkāka info www.baltapils.lv
2.Īpašnieki ir sagatavojuši vairākus projektus, ja kādu atbalstīs(uz ko mēs ļoti ceram), tad tiks atjaunots kāds muižas objekts....
3. I.Kovtuņenko kundze vēl strādā muižā....
4.Ieeja uz dienas pasākumiem Ls 1.50(bērniem līdz 12 g.v. ieeja brīva) Galvenais akcents šajos svētkos uz senās latviešu vēstures iepazīšanu un aktīvu līdzdarbošanos....2 skaisti koncerti....Uz balli ieeja Ls 1.50
5. Tā gribas cerēt, ka kādreiz pienāks laiks, kad latvietis latvieti uzmundrinās, pateiks kādu labu vārdu, izpalīdzēs, atklāti izteiks konstruktīvu kritiku, no kuras mācīties, vairāk viens otram uzsmaidīs, novēlēs veiksmi.........un visas savstarpējās problēmas risinās atklāti-nevis ar i-neta starpniecību....varbūt tādi laiki pienāks, ja mēs paši gribēsim mainīties....
6.Redzot fotogrāfijās, kā šeit izskatījās agrāk...tad katram būtu jāpriecājas par vienu sakoptu zemes stūrīti Latvijā, Gulbenes pilsētā! Ticiet man, visi viesi, kuri iegriežas muižā, priecājas par skaisto, sakopto muižu un viņi apbrīno, ka šāds objekts ir Gulbenē! Mums pietrūkst pašapziņas atzīt, to, kas ir skaists.....kas ir Gulbenē...bet vajadzētu ņemt priekšzīmi no Ventspils-lai kā viņiem iet.....-visu laiku visur reklamē savu skaisto....pilsētu...objektus...mums taču arī tādu ir daudz-Kantes krogs, muiža, bānītis, briežu dārzs, n-tās atpūtas vietas, bāzes, baznīcas u.t.t. Viss, kas ar cilvēku darbu izdarīts! Būsim lepni par to!!!
7. Rīt sāksies jauna darba nedēļa, novēlu visiem-lai Jums veicas!!!!Atrodiet vairāk labā, pozitīvā!

pirms 9 gadiem, 2011.08.14 19:39

history

Datums svētkiem nav īsti labs. 17. septembris ir datums, kad Molotova- Ribentropa pakta rezultātā 1939. gadā PSRS iebruka Polijā, lai turpinātu šīs valsts nonāvēšanu, ko jau kopš 1. septembra ar lielu entuziasmu darīja PSRS sabiedrotā Hitleriskā Vācija. Tā kā arī Latvija bija pieminētā pakta upuris, tad domāju, ka mums vajag solidarizēties ar draudzīgo Poliju un 17. septembrī atturēties no pārmērīgas lustēšanās, kura varētu liecināt vienīgi par atbalstu mūsu valstiskuma slepkavām. Poļi mūs saprastu.

pirms 9 gadiem, 2011.08.14 07:02

Kultūra un izklaide