Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vedēju salidojums dodas tautās


Šogad tradicionālais vedēju salidojums notiks jau 11.reizi, taču šoreiz tas nenotiks mūsu novadā, bet gan Latgalē. Salidojums dodas tautās.Pirmais kāzu vedēju salidojums notika 2004.gadā Kāzu muzejā mūsu pašu novadā ar mērķi veicināt pieredzes apmaiņu starp kāzu vedējiem, saglabāt materiālo un nemateriālo kultūras mantojumu, saistītu ar kāzām, pētīt, iedzīvināt un popularizēt dažādu laiku kāzu tradīcijas Latvijā.“Iepriekšējos desmit vedēju salidojumos, kas arī notikuši Kāzu muzejā, visi kopā esam pētījuši latviešu kāzu tradīcijas un to izcelsmi, izspēlējuši dažādus rituālus, dalījušies pieredzē, izdejojuši dažādas dejas, darbojušies radošajās darbnīcās, devuši svētību jaunajiem pāriem un kāzu jubilāriem.

Latviešiem kāzas ir dižākie mūža godi. Tās vienmēr ir emocijām un daudzveidīgām izdarībām bagātas katrā Latvijas novadā! Tādēļ nākamie vedēju salidojumi tiks rīkoti dažādos Latvijas novados, dažādās vietās un dažādos laikos!” stāsta Kāzu muzeja vadītāja Vivita Ķepse.


Vislatvijas kāzu vedēju 11. salidojums notiks 26. jūlijā pulksten 12.00 Preiļu kultūras namā, kur notiks iepazīšanās ar fotoizstādi “Trauslais mīlas zieds”, tikšanās ar pieredzējušu kāzu fotogrāfu Igoru Pliču. Preiļu tūrisma informācijas centrs sniegs informāciju par kāzu organizēšanu Preiļu apkārtnes viesu mājās, paredzēta arī Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja programma. Vedēji dosies arī izbraukuma sesijā uz Vārkavas novada festivālu “Pyurs i Luode”. Salidojuma laikā varēs dalīties pieredzē, bus iespēja iegādāties grāmatu “Kāzas”, kā arī amatnieku darinājumus kāzām un citiem dzīves gadījumiem.Salidojumā aicināts piedalīties ikviens interesents. Sīkāka informācija par pasākuma programmu pa tālruni 29492964 (Vivita).


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide