Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Veidos jau trešo krājumu „Autogrāfs”

Gulbenes novadā ir daudz literātu, kuri pievērsušies gan dzejas, gan prozas darbu rakstīšanai. Palaikam viņi pulcējas kopā literārajās kafejnīcās, kas šo radošo darbību stimulē. „Literātu, kas savulaik pulcējušies literātu klubā „Autogrāfs” un kuru darbi izdoti arī krājumos „Autogrāfs 1” un „Autogrāfs 2”, skaits nepārtraukti mainās. Nāk klāt arvien jauni autori, kuri sevī atklājuši spēju rakstīt dzeju,” stāsta Gulbenes bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Iveta Krūmiņa, kura ir šo autoru apzinātāja.


Jau ir notikušas sešas literārās kafejnīcas, kurās piedalās arvien jauni autori, citu piemēra iedrošināti. I.Krūmiņa šīs kafejnīcas salīdzina ar viļņiem. Šogad 8.oktobrī būs jau devītais vilnis – veltīts literātu kluba „Autogrāfs” 15 gadu darbības jubilejai.


„Domājot par šo pasākumu un uzskatot, ka devītais vilnis līdzinās lielam paisumam, ir iecere veidot krājumu „Autogrāfs 3”. Tam par pamatu tiks izmantoti autori, kuru darbi ir publicēti arī pirmajā un otrajā krājumā. Visus literātus apzināt nespējam, bet noteikti ir cilvēki, kuri arī vēlētos šajā krājumā izlasīt savus darbus, tāpēc aicinu nekautrēties, atnākt pie manis uz bibliotēku, lai visu apspriestu un kopīgi pārskatītu darbus, jo simtprocentīgi visu uzrakstīto nopublicēt nebūs iespējams. To izlems vērtēšanas komisija,” iedrošina I.Krūmiņa.


Par trešā „Autogrāfa” saturu tiek domāts jau laikus, apzinoties, ka priekšā ir vasara, tāpēc katrs var pārlūkot savas literārās pūra lādes saturu.


„Ja pirmajos divos krājumos lielākoties ir autoru darbi, tad informācija par viņiem pašiem ir minimāla. To, ka trūkst biogrāfisku datu, pierādīja arī kādas ģimnāzijas audzēknes radošais darbs par novada literātiem. Lai varētu pastāstīt par rakstnieku, ir būtiski zināt viņa piederību kādai dzimšanas vietai, skolu, kurā viņš mācījies, intereses, publikācijas un tamlīdzīgi. Tāpēc trešajā krājumā būs tikai šobrīd novadā dzīvojošo un šobrīd rakstošo autoru darbi. Gaidu literātus, sākot no vidusskolas vecuma līdz sirmam vecumam. Mana pieredze liecina, ka tie kautrīgākie dzejas un prozas rakstītāji, kuri par sevi nav īsti pārliecināti, bieži vien ir tie labākie,” saka krājuma veidotāja.


Par katram autoram krājumā atvēlēto lappušu skaitu vēl tiek spriests. Visu noteiks autoru skaits. Iespējams, tie būs 10 vai 14 dzejoļi. Krājumā tiks publicēti arī īsās prozas darbi.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide