Veiksmīgi pārstāv novadu Vidzemē

Gulbenes kultūras centrā pagājušajā nedēļā notika Vidzemes skolēnu skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkurss. Tajā dažādās vecuma grupās piedalījās 26 dalībnieki, kas bija ieradušies ne tikai no Gulbenes, bet arī no Alūksnes, Apes, Balvu, Rugāju, Smiltenes novada. Piedalījās arī pieci mazo formu uzvedumi no Tirzas, Alūksnes, Pededzes, Praulienas un Smiltenes.

Gulbenes novadu reģionālajā konkursā pārstāvēja Gulbenes vidusskolas audzēkņi Markuss Rauza un Markuss Čeksters, kā arī Elisa Mūrniece no Gulbenes 2.vidusskolas un Endijs Puļļa no Lejasciema vidusskolas. Mazo formu uzvedumu žūrijai piedāvāja Tirzas pamatskola ar uzvedumu “Ezīša Pušķīša dāvana”. Katrs dalībnieks runāja dzeju un arī prozas fragmentu.

Konkursa dalībnieku sniegumu vērtēja Valsts izglītības satura centra vecākā referente Dace Jurka, pedagoģe un režisore Dace Liepeniece, kā arī aktieris Rihards Lepers.

Pirmās pakāpes diplomu konkursā saņēma Markuss Rauza, kurš bija konkursa pats jaunākais dalībnieks, un Markuss Čeksters, otrās pakāpes pakāpes diplomu ieguva Elisa Mūrniece, kurai līdz pirmās pakāpes diplomam pietrūka tikai puspunkta, un Tirzas skolēnu uzvedums. Trešās pakāpes diploms tika piešķirts Endijam Puļļam no Lejasciema. Gulbenes novada Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante Edīte Siļķēna atzina, ka ir pamats būt lepniem, jo mūsu novada pārstāvji ierindojušies pirmajās trīs vietās.

Konkursa finālskate notiks maijā Rīgā. Vai tajā piedalīsies arī mūsu novada labākie dzejas runātāji, būs zināms tad, kad konkursi būs notikuši visā Latvijā.

Pēc konkursa patīkamu pārsteigumu visiem tā dalībniekiem bija sarūpējis R.Lepers, kurš runāja dzeju un nodziedāja divas dziesmas. Skolēni izmantoja iespēju saņemt arī mākslinieka autogrāfu.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide