Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vēl viena filma par gulbeniešiem, pirmizrāde būs 7.jūnijā 16

Novadniece Lauma Ozola uzņēmusi otro filmu par gulbeniešiem - “Trīs vīri. Leģendās vīti”. Turpinot pirmās dokumentālās filmas “Dzimuši Gulbenē. Radīti skatuvei” ideju, jaunajā filmā uz ekrāna varēs redzēt komponistu un mūziķi Valdi Zilveri, operdziedātāju Nauri Indzeri un basketbolistu Rolandu Freimani.

“Arī šis ir stāsts, kuru es dāvināšu dzimtajām mājām – Gulbenei. Cerams, ka gulbenieši to novērtēs. Šie trīs vīri ir filmas varoņi ar savu auru. Viņi ir personības, kas ir spilgtas un pamanāmas, talantīgas un harizmātiskas. Par viņiem darbi runā paši par sevi. Man prieks, ka mūsu dzimtās saknes ir vienas – Gulbene,” uzsver Lauma.

Filmas veidošanas komandā ir tikai divi cilvēki – pati Lauma un draudzene Žanete Felsa. Šī ir abu meiteņu kopīgā otrā filma. “Pirmā filma vienmēr paliks pirmā. Toties tagad intervijas filmējām jau studijā, dominē kadru daudzveidība un citas nianses,” norāda L.Ozola. Viņa pati sevi vēl testē un dēvē par topošo dokumentālo filmu režisori, tas ir viņas sapnis. “Par filmu domāju dienu un nakti. Zinu, ka Žanete elpo vienā ritmā ar mani, un zinu, ka arī tās varoņi. Katrs no mums bauda filmēšanas procesu, par ko pirmajās filmēšanās biju pat pārsteigta, bet tagad esmu laimīga un pateicīga,” atklāj L.Ozola.

Filmas pirmizrāde būs 7.jūnijā Gulbenes kultūras centrā. Uz to tiek aicināts ikkatrs – pazīstams vai svešs filmas varoņiem, lai baudītu patiesas domas un atziņas, ko pauž tajā redzamās personības. Arī viņi filmu skatīsies pirmo reizi kopā ar aicinātajiem viesiem, savām ģimenēm un sponsoriem. “Mēs, gulbenieši varam lepoties, ka mūsu novadnieki mirdz Latvijā un pasaulē!” atzīst Lauma. Viņa ir pateicīga visiem, kuri palīdz, atbalsta un tic topošās režisores spēkiem un spējām - ģimenei, draugiem, sponsoriem.

Komponists un mūziķis Valdis Zilveris saka: “Līdz šim esmu filmējies diezgan daudz un dažādos veidos, gan projektos, gan muzikālos pasākumos, bet šādā lomā, runājot par dzīvi un darbu, vēl neesmu bijis.” Protams, viņš nezina, kā viss izskatīsies filmā, bet grib to redzēt. Par laimi, 7.jūnijā V.Zilverim ir brīva diena, tāpēc ieradīsies Gulbenē uz pirmizrādi.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Maija

Pirmā bija pašvaka - cilvēku monologi samontēti kopā nebūt nav filma,bet gan intervijas.Vēl vairāk pārsteidza pompāža ar kādu viss tika izrādīts. Autorei sakāpis galvā-nu nav pieticības, pirmizrādes pasākums greznāks un kvalitatīvāks par pašu interviju izrādīšanu(filmu)

pirms gada, 2019.06.05 08:55

Inese

Man ir jautājums, vai pārzini dokumentālās filmas konceptu?

pirms gada, 2019.06.05 10:22

Vineta

Intervijas ir daudzu dokumentālo filmu pamatā, bet jāsaka, ka ļoti daudz kas ir atkarīgs no pašiem filmas varoņiem. Ja tie ir cilvēki, kuri savā dzīvē daudz panākuši, viņiem būs daudz ko stāstīt, turklāt stāstītais būs ļoti iedvesmojošs un patiess. Bieži sakām, ka dokumentālā filma ir laba, jo varoņi ir mūs aizķēruši, ne tik daudz režisores darbs, piemēram.
Es personīgi sevi tā nereklamētu, īpaši, ja strādātu dokumentālā kino žanrā, jo šeit svarīgākais ir stāsts un varoņi, nevis tas, kurš filmu ir uzņēmis. Bet, ja mērķis ir veicināt savu popularitāti, tad jau var visādi.
Protams, izcilas filmas ir tās, kurās ne tikai varoņu runātais sniedz emocijas, bet arī veids, kā viss tiek filmēts un montēts, ir oriģināls, uzmanību piesaistošs. Intervijas ar lieliskiem cilvēkiem, iespēja filmēt viņu ikdienu un gūt ekskluzīvākus kadrus, tā savā veidā jau ir visa pasniegšana uz paplātes. Režisora darbs dokumentālajā kino ir vairāk strādāt ar jau gatavo materiālu, to salikt pa plauktiņiem. Tas ir pavisam citādāk, nekā darboties citos kino žanros pēc scenārija, kur režisora loma ir daudz ietekmīgāka.

pirms gada, 2019.06.05 14:36

Jānis

Gulbenes novadā daudzi pasākumi ir izgāzušies sliktas reklamēšanas dēļ. Šeit jābilst nabadzīgās prasmes izveidot reklāmu, reklamēt un izmantot citus rīkus, lai sasniegtu cilvēkus un tos informētu. Kas attiecas uz komentētāju izteikto pārmetumu par pompozo filmas reklamēšanu – kā gan citādi ļaudis, kas neseko pašai autorei virtuālajā vidē, uzzinātu par filmu, kā gan cilvēki zinātu, kas, kur un kad gaidāms, ja ne ar reklāmas palīdzību? Šis filmas reklamēšanas veids ir PAREIZAIS veids, kā pasākumi būtu jāreklamē. Tā, lai par to runātu.
Un vēl atbilde Maijai – vai jel pazīstat Laumu, ka varat viņu no matu galiņiem līdz papēžiem nozākāt? Jūsu vārdos jaušams skaudības pilns vijums. Visiem nevar izpatikt, un tas attiecas kā uz cilvēkiem, tā arī uz mākslu. Šajā gadījumā jāteic – ja nepatīk filma, nenāciet, neskatieties un nepublicējiet savus verbālos vēmekļus kur pagadās. Pasaule labāka nepaliks no zākāšanas, skaudības un dusmām. Tāpat arī no tā nekas neuzlabosies.
Lai dzīvē kaut ko sasniegtu, ir daudz jādara. Bez kļūdām, puniem un visa pārējā iztikt nekādīgi nevar. Gribētu vēl pieminēt teicienu, ka suņi rej, bet karavāna iet tālāk – skauži, zākātāji un pārējie riebekļi rej, bet cilvēki ar ambīcijām, sapņiem un daudz darba dodas tālāk, tālāk pretī spožai nākotnei.

pirms gada, 2019.06.05 16:46

Sieva un vārds

Jāni, rodas iespaids, ka īsti nesaprotat par ko iepriekš cilvēki runājuši. Es sapratu, ka runa vairāk gāja par to, kāda bija filma un kā tika pasniegta.
Es piekrītu, ka filma ir jāreklamē un ka sociālie tīkli ir viens no šiem veidiem, bet cilvēkam kurš tiecas pēc saviem sapņiem, manuprāt sākumā vajadzētu tiešām smagi strādāt, lai ko radītu, un tikai pēc tam, kad viss ir izstrādāts līdz pašai sīkākajai detaļai, sniegt plašākai auditorijai. Svarīga ir nevis kvantitāte, bet kvalitāte, vismaz tad, ja pirmais nav mērķis.
Es par šo filmu dzirdu kādu otro reizi, pirmo kaut kā netīšām ieraudzīju facebook. Un tas nozīmē, ka arī šī nav bijusi labākā reklamēšana. Bet kā redzams, komentāri ir - tātad laba reklāma? Cik noprotu tad Jūs esat meitenei pazīstams, tādēļ šķita, ka filmai laba reklāma.
Es nedomāju, ka autore tika līdz papēžiem nozākāta, vai ko palaidu garām? Pēc komentāra šķiet, ka visi, kuri kaut ko kritizē vai iesaka, vai izsaka savus komentārus tie ir skauģi? Ir arī tāds teiciens, ka "nav dūmu bez uguns". Varbūt arī šo var šim pašam piekantēt klāt. Man jau šķiet, ka par to suņu riešanu un karavānu runā egoistiski cilvēki, kuriem ir vienalga, ko par to domā citi. Atgādināšu, ka šī ir dokumentālā filma, nevis fantāzija vai trilleris. Šķiet, kādam piemirsies žanra mērķis.
Personīgi man patīk visu līdz sīkumiem atstrādāt, bet tikai pēc tam runāt. Bet katram jau savs. Vienam sapnis parādīt ar darbiem, otram sākumā ar vārdiem.
Lai autorei izdodas! Lai izdodas pastāstīt par sevi un atrast īstos domubiedrus!

pirms gada, 2019.06.05 20:02

Ance

Tēmējiet uz varoņiem, autore nelika ko teikt. Meitene nemontēja, bet visi jau gudri.
Un vēl! Zini Maija? Tikai to pašvako filmu paņēma TV rādīt! Visu nerāda TV! :)
Visi jau gudri, bet, lai paši ko darītu?!
Autore ir viens no sirsnīgākajiem cilvēkiem - un vēl jauna, talantīga un cīņas pilna, drosmīga.
Un pirmizrādi viņa pati rada. Pazīstu Laumu personīgi, arī viņas māmiņu, no Laumas ne to vien sagaidīsiet.

Turpiniet nosodīt šo dāmu, ticiet man, es to meiteni, ģimeni labi pazīstu, viņai šis ļembasts neuztrauc! Un skauģi uz priekšu!

pirms gada, 2019.06.05 10:09

...

Aizej savu brūno degunu nomazgāt

pirms gada, 2019.06.06 10:28

Lauma Ozola

Mīļā Maija! Paldies par komentāru!
Ance, paldies, bet aizstāvēt mani nevajag.
Man ir sava dzīve, savi sapņi un mērķi un, ja klausītos katru, uj, sen jau nonāktu tālajās zilajās!
Man ir pienākums tikai pret sevi un saviem mīļajiem, ģimeni un cilvēkiem, kurus es cienu. Pasaule , lai runā ko vien vēlas! Mani tas neuztrauc!
Lai Jums visiem veiksmīgi!
Ar sveicieniem, autore!

pirms gada, 2019.06.05 10:30

Labā feja no Stariem

Apskaužu Laumu par tādu uzdrīkstēšanos - 2 filmas par novadniekiem!
Lauma, tiekamies pirmizrādē! :) Tu esi Mūsu lepnums!

pirms gada, 2019.06.05 10:57

Maija -- Paija

Cienījamā Vineta!
Lūdzu , parādi savas filmas! Tas, ka viņa ir pirmā, kas uzdrīkstas un veido šīs filmas, uzreiz jāapceļ?
Meitenei pat nav notikusi pirmizrāde un Jūs jau zākājat, mīļā pasaule, paliek labāk, mani tas sadusmo!
Es pazīstu Laumu personīgi, dvīnes pazīst visa Gulbene, un jau lēnām arī Latvija, viņa strādā vaigi sviedros un arī naktīs. Un pie tam Laumas filmu arī jau atrādīs TV pirmizrādē, ja jau tik švaka, kāpēc producenti jau izstrādājuši ar viņu savu shēmu? Pasaule! Attopies!
Kāds kaut ko dara, atgādināšu - bez maksas, un vēl kāds zākās, pietiek. Nebūtu Laumas, nebūtu filmas. Kāds to saprot?
RIMSTIES MAIJA! Un šie visi! Jums neapnīk?
Tracina šie iedomīgie Gulbenieši, kas varu saderēt ir vien Laumas paziņas, kas acīs smaidīs.

Kādā pasaulē mēs dzīvojam, un aizsvilstos, jo pazīstu un zinu, kā Lauma cīnās un dara, kā viņas ģimene viņu atbalsta.

pirms gada, 2019.06.05 23:56

Sindija

Vai gadījumā Lauma nav tā, kas domā jautājumus, veido intervijas gaitu? Vai Lauma nedomā filmēšanu? Vai Lauma nemeklē sponsorus? Vai Lauma nereklamē filmu , kurš ta to lai dara? Vai Lauma neveido pirmizrādi? Lauma dara visu. Pat vēl vairāk. Es teikšu tā, iepazīstat šīs meitenes sirdi, tad sapratīsiet, kā kļūdaties. Dvīnes abas piedzima jau slavenas, čirkaini mati, skaistas, harizmātiskas, kā TV dīvas. Lauma raksta, tagad veido filmas, abas ar Leldi vada pasākumus, protams, kā lai tādas neriebj, viņas ir visur, jo skauž, tāpēc ka visus gadus, par viņām runā. Pat soc. tīklos Latvijas slavenības viņām laiko bildes. Viņas aizvien ir zināmas, tiešām - Kā slavenības, un zinu to, ka pat viņu draugi viņas apskauž, jo tās ir dvīnes. Bet reiz mani Lauma iedvesmoja, un šī meitene dzīvē tālu tiks, abas divas. Ir jāpriecājas par savējiem, nevis jāmaļ sliktu. Jums paliek labāk? Laumai ir skaista un laba sirds, bet arī maitīgais raksturs, viņa par Jums tikai pasmiesies, viņa kļūs vēl ambiciozāka. Tā, ka Jūs velti te ko dzesināt.

Laumas fane mūžam. Gaidīšu nākošo darbu un tiekamies filmā, gribu apsveikt viņu. Un paskatīties arī uz Rolandu!

pirms gada, 2019.06.06 00:18

Maija - Paiiija 2

Maija?
Pirmizrāde labāka kā filma?
A pirmizrādi pati Lauma veidoja, ieguva Gada notikums! Eu, labs!
Kāds tagad labi aiztiek Laumu, aizved savu filmu , uzsvēršu , pirmo filmu līdz TV ekrānam, tad zākā, nu cmooon!
Nepatīk, ka foršo Laumu aiztiek, saņēmās, mēs esam vairākumā, nekā tie d....ji! Lauma ir labākā!!!!!!!!!!!!!!

pirms gada, 2019.06.06 00:30

nu jaaa

kur taadi id dddd irGULBENEE maija tu tak esi glupa

pirms gada, 2019.06.06 09:01

Santa

Varbūt sākam ar sevi? Ko mēs paši esam sasnieguši!!! Un tad nozākājam Laumu?? Vai abas DVĪNES???

pirms gada, 2019.06.06 09:49

Anita

Nu kāpēc tik ļauni komentāri?Ja ir tik lieli speciālisti filmu uzņemšanā,tad varēja satikties ar Laumu un pateukt acīs.
Pirmā filma ļoti patika.Esmu dzimusi,augusi un dzīvoju Gulbenē.Te ir tik maz pasākumu,ka mēs priecājamies,ka jaunieši darbojas un uzņem šādas filmas.Lai Jums veicās,mēs noteikti iesim.Un kam skauž,lai tā vien turpina.Dots devējam atdodas!Paldies par ieguldīto darbu!Lai veicās!

pirms gada, 2019.06.07 14:40

Ilze

Izlasīju komentārus, un nejūtos pārsteigta. Gulbeniešiem ir ļoti raksturīgi vairāk nozākāt, nekā uzslavēt. Nezinu, skaudība vai pašu nespēja būt drosmīgiem to izraisa. Skumji. Biju uz filmas pirmizrādi, patika ļoti. Ir jāprot uzdot jautājumus, un jādara tas sirdsgudri, lai saņemtu tādu atbildi, no kuras skudriņas tek pa ādu.... Visu cieņu Laumai Ozolai, un tiem, kuri viņu atbalsta. Talantīga meitene ar atvērtu sirdi, un tas ir tikai sākums!

pirms gada, 2019.06.13 20:20

Kultūra un izklaide