Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VI Latvijas pūtēju orķestru konkursā piedalīsies arī gulbenieši un lejasciemieši

Nacionālo ziņu aģentūra "Leta" informē, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē pūtēju orķestru mēnesī, 29. un 30.martā, notiks VI Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā piedalīsies 37 pūtēju orķestri.

Konkursu vērtēs starptautiska žūrija - Sami Rūsuvuari no Somijas, Egidijus Mikņus no Lietuvas un latvietis Guntis Kumačevs.

Sestdien, 29.martā, no plkst.10 konkursā muzicēs III grūtības pakāpes orķestri - "Intermezzo", "Bauska", "Zelmeri Pro", "Dobele", "Krustpils", "Ugāle", "Signāls", "Cēsis", "Tālavas taurētājs", "Tukums", "Lemisele", "Skaistkalne", kā arī Gulbenes mūzikas skolas, Pāvula Jurjāna mūzikas skolas, Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas, Gulbenes kultūras centra, Strenču un Inčukalna novada pūtēju orķestri.

Svētdien, 30.martā, plkst.10 konkursa programmu spēlēs V un IV grūtības pakāpes orķestri - "Birzgale", "Salaspils", "Pociems", "Kazdanga", "Lejasciems", kā arī Siguldas pagasta un Baltinavas novada pūtēju orķestri. Pirmoreiz konkursā piedalīsies Dikļu pūtēju orķestris un Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas jaunāko klašu orķestris.

No plkst.13.30 muzicēs II grūtības pakāpes pūtēju orķestri "Balvi", "Saldus", "Horizonts", Talsu un Naujenes pūtēju orķestri. Konkursu noslēgs I - visaugstākās grūtības pakāpes orķestri "Zelmeri", "Fanfara", Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris un Latvijas Universitātes pūtēju orķestris.

Klausīties konkursu aicināts ikviens interesents. Ieeja pasākumā - bez maksas.

Piebilstams, ka marts tradicionāli ir pūtēju orķestru mēnesis. "Tas ir arī sveiciens izcilajam pūtēju orķestru Maestro - diriģentam, komponistam, pedagogam Gunāram Ordelovskim, kam 28.martā tiktu svinēta 87.dzimšanas diena", stāstīja Latvijas Nacionālā kultūras centra pūtēju orķestru nozares eksperte Astrīda Ķēniņa.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide