Vides objekta konkursā Madonā uzvar novadnieks 2

Šonedēļ tika pasludināti uzvarētāji, kas veidos jaunu vides objektu Madonā. Mūsu novadniekam Ivaram Drullem piešķirta 1.vieta. “Kamēr vides objekts “Goda bibliotēka” Gulbenē stāv puspabeigts, kaimiņos Madonā varētu tikt uzbūvēts jauns un pabeigts vides objekts,” “Dzirkstelei” saka tēlnieks.

I.Drulle savā darbā “Aproce” centies atklāt Madonas novada arheoloģiskā materiāla unikalitāti, piedāvājot veidot aproci Mīlestības graviņā, kas ir palielināta atrastās arheoloģiskās lietas kopija. Vides objekts, pēc mākslinieka domām, parādītu Madonas novada bagātību, simbolizētu kultūras saknes, identitāti un būtu izcils objekts, pie kura nofotografēties.

“Dzirkstele” jau rakstīja, kad pie Gulbenes novada bibliotēkas atklāja “Goda bibliotēku”, kuras plauktos ir 30 grāmatas ar ievērojamu novadnieku vārdiem, tika cerēts, ka līdz Latvijas simtgadei būs vēl otrs plaukts un abos kopā būs 100 grāmatas. Pagaidām nekas neliecina, ka ieceres īstenošanu varētu turpināt.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Acs

Esošais ir pietiekams kā Gulbenes bibliotēkas reklāmas un prezentācijas materiāls. Ieceres nepabeigtā daļa ir lieka,-tā būtu nevajadzīga piekare objektam, kas idejas neveiksmīgas - uzraksti uz mitrām grāmatu muguriņām nenolasās- interpretācijas dēļ nenes informatīvo slodzi. Tāpat nenovadniekam ar mūsu novada izcilāko cilvēku tikai vārdu un uzvārdu nav pietiekami, lai gūtu ieskatu par tā PIENESUMU.

pirms 2 gadiem, 2018.12.15 14:19

SLAVAS zāle -parks

Kā bibliotēkas uzskatāmi dekoratīva prezentācija ir labs un pietiekams! Ne vairāk. Tā kā ir iecere turpat pāri O.Kalpaka ielai skvērā izveidot unikālu novada SLAVAS zāli parka interpretācijā, t.sk. ar uzskatāmiem PIENESUMIEM, nav jēgas ieguldīt naudu divos idejiski līdzīgos, bet izpildījumā kardināli atšķirīgos objektos, vai ne tā? Šī ideja ir daļa no MEGAprojekta, kuram FOKUSS būs Stāmeriena.

pirms 2 gadiem, 2018.12.15 14:39

Kultūra un izklaide