Vidzemē izraudzīti Dziesmu un deju svētku vēstneši 9

Noslēdzoties konkursam Rīgā un Latvijas reģionos, izraudzīti pieci Dziesmu un deju svētku vēstnešu pāri – tautu meitas un tautu dēli, kas sevi uzskata par īsteniem Svētku patriotiem. Vidzemē par konkursa laureātiem kļuvuši gulbenieši Jānis un Maruta Matisoni, informē SIA "Rimi Latvia" sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa.

"Abi 3. jūnijā atklās Dziesmusvētku vēstniecību Valmierā, kā arī ar savām Svētku fotogrāfijām pārstāvēs Vidzemes Dziesmusvētku dalībniekus katrā no Vidzemes vēstniecībām. Tās no 28. maija līdz 8. jūlijam darbosies ikvienā Rimi veikalā visā Latvijā," stāsta D.Preisa.

Kā Dziesmusvētku atbalstītājs veikalu tīkls Rimi, sadarbojoties ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, izvērtējuši desmitiem vēstnešu pieteikumus un godpilnajam vēstnešu amatam izvēlējuši 10 tautu meitas un tautu dēlus, kas iesūtījuši pašus īpašākos stāstus par savu dalību Dziesmusvētkos.


D.Preisa stāsta, ka Vidzemes Svētku vēstneši - deju kopas Ratiņš dalībnieki Jānis un Maruta Matisoni - uzskata, ka dejā, tāpat kā mīlestībā, ir jābūt diviem.

Rimi Dziesmu un deju svētku vēstnešu konkursā sevi un sievu pieteicis Jānis, kurš dejo jau 40 gadu, un ir arī tautas deju skolotājs. Jānis un Maruta kopā dejo jau 30 gadu – mīlestība pret deju pāri aizvien satuvina, tādēļ arī kopā kļuvuši par Dziesmu un deju svētku vēstnešiem.

Konkursa pieteikumā Jānis raksta: "Dziesmu un deju svētkos piedalāmies kopš 1980. gada un esam bijuši visos deju svētkos. Šogad tas būs jau devītais gads, kopš pārstāvam Gulbeni. Šajā laikā pats esmu kļuvis par deju skolotāju un manis vadītā bērnu deju kopa Jāņabērni ar labiem panākumiem piedalījusies vairākos Bērnu un jauniešu Dziesmu un deju svētkos." 

Maruta savukārt stāsta, ka Dziesmu un deju svētki viņai nozīmē kopības izjūtu un saviļņojumu: "Tā ir iespēja gūt pašai pozitīvas emocijas un nodot tās citiem. Latvijai vēlu, lai katru gadu dzimtu aizvien vairāk talantīgu bērnu, kuri būs dalībnieki nākamajos Dziesmu un deju svētkos."

"Kā oficiālais XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku atbalstītājs Rimi savos veikalos īpašās Svētku vēstniecības vērs laikā no 28. maija līdz 8. jūlijam. Vidzemē vēstniecības tiks atklātas ar Dziesmusvētku ieskandināšanas pasākumu 10. jūnijā Valmierā – laukumā pie veikala Rimi (Fabrikas iela 2). Tajā ikvienu valmierieti un pilsētas viesi priecēs koru un deju kolektīvu priekšnesumi, kā arī dažādas radošās darbnīcas visas dienas garumā," atklāj D.Preisa.

Visā Latvijā Rimi vēstniecības sniegs aktuālāko informāciju par Dziesmusvētku norisi, kā arī darbosies kā reģionālais centrs Svētku sajūtas radīšanai ikdienas apmeklētājiem. Katrā no Rimi vēstniecībām būs informatīvi Dziesmusvētku stendi ar bezmaksas Svētku avīzēm, programmu, pastkartēm, Svētku suvenīriem, kā arī Svētkiem veltītu produktu līniju. Tos iegādājoties, 3 eiro centi no katra iepakojuma tiks novirzīti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazo pacientu ērtību uzlabošanai un Dziesmusvētku sajūtas ienešanai slimnīcā.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. 


Pievieno komentāru

Komentāri 9

kur nu bez torgašiem

Dz.svētki pārvērsti par komercpasākumu un alkatīgu biznesu.

pirms 3 gadiem, 2018.05.10 11:28

Ance

Nabaga cilvēciņi, kuri nu nekādi nespēj noturēties bez žults izgāšanas... Tas taču ir tik lieliski, ka tie ir MŪSĒJIE, kuriem gods pārstāvēt visu Vidzemi! Ja nu nekādi nespējas dzīvot, žults pārpalikumus varot nodot aptiekā...

pirms 3 gadiem, 2018.05.10 12:23

nu

lieciet mieru aptiekai,tai nu gan kāda žults pārpalikumi nav vajadzīgi.Varat paturēt pie sevis !!!

pirms 3 gadiem, 2018.05.10 13:56

tā gan

Katrs savu žulti varētu savākt kādā burkā(lielā vai mazā- atkarīgs no žults daudzuma) un tad utilizēt! Būtu labi visiem!

pirms 3 gadiem, 2018.05.10 16:12

Zentiņa

Tas gan ir labi, ka mūsējie izraudzīti kā cienīgi pārstāvēt Vidzemi! Viņi ir pelnījuši - gan deju mīl, gan viens otru, un iznesīgi arī!

pirms 3 gadiem, 2018.05.10 12:32

mīliet viens otru

Jā - nebūtu dejas, nebūtu arī mīlestības

pirms 3 gadiem, 2018.05.10 16:48

šlāgerists

Baigi līdzīgs sestās jūdzes solistam.

pirms 3 gadiem, 2018.05.10 14:04

Kultūra un izklaide