Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vienīgais slēpju muzejs Baltijā gaida apmeklētājus 1

Ideja par slēpju centra un muzeja izveidi Tirzas attīstības biedrībai, kurā darbojas Nils Treijs un daudzi citi tirzmalieši, radusies aptuveni pirms pāris gadiem, uzzinot, ka N.Treijam ir plaša slēpju kolekcija, kas nemitīgi papildinās. Tapis projekts, kas tika iesniegts atbalsta saņemšanai no Eiropas Lauksaimniecības fonda. Zaļo gaismu projektam deva arī Lauku atbalsta dienests.


Dažāda garuma un platuma slēpes, nūjas, slēpju zābaki un piestiprinājumi ir tirzmalieša Nila Treija vākta un izveidota kolekcija. Viņš pats stāsta, ka šīs kolekcijas veidošana sākusies tad, kad pazīstami ļaudis grasījušies izmest vecas koka slēpes. Slēpes kolekcijai ir vāktas arī no dažādām slēpju fabrikām, piemēram, no Rīgas „Dinamo” slēpju ražotnes. Ir arī Somijā un Igaunijā ražotas koka slēpes. Uz to norāda arī emblēmas un uzraksti. Slēpes par spīti gadiem ir labi uzturētas.


„Muzeja ekspozīciju vēl papildinās dažādi informācijas stendi. Uz vietas būs izlasāma informācija par katru slēpju pāri. Arī muzeja ārpuse izskatīsies citādāka. Muzeja atklāšanas svinīgais pasākums ir atlikts uz nākamo ziemu. Cerams, ka sniega tad netrūks,” stāsta N.Treijs.

„Ir doma, ka ar laiku muzejā varēs vērot arī to, kā top slēpes. Atsevišķus eksponātus varēs arī izmēģināt, lai zinātu, kā ir slēpot ar koka slēpēm,” saka Tirzas pamatskolas skolotāja Ausma Raģele. Viņa pauž cerību, ka Slēpju muzejam apmeklētāju netrūks.

Vienīgais Slēpju muzejs ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā atrodas pašvaldības īpašumā „Ziedukalns” līdz nepazīšanai pārbūvētā ēkā, kur savulaik atradusies klēts un neliela kūtiņa. Rekonstrukcija veikta ar Tirzas pagasta prasmīgo meistaru rokām. Jau iztālēm pamanāma norāde, kur atrodas muzejs, kā arī dekoratīvi vārti.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aldis

Vienīgais slēpju muzejs Baltijā? Tas nu gan ir šerpi teikts.
Igaunijas ziemas galvaspilsētā Otepē gan ir īsts slēpju muzejs, kur ir plaša interaktīvi iekārtota slēpju kolekcija. http://www.spordimuuseum.ee/galerii

pirms 6 gadiem, 2014.03.12 00:02

Kultūra un izklaide