Vijai Poļakai-Rikveilei - jauns dzejas krājums

Dienu pirms savas astoņdesmit astotās dzimšanas dienas Stāķu pamatskolas zālē 19.martā pulksten 11.00 lasītāju vērtējumam savu jaunāko jau ceturto dzejas krājumu “Silts mīļums” nodos dzejniece Vija Poļaka-Rikveile. Autores dzeja ir publicēta arī trīs kopkrājumos.
Jaunajam izdevumam ir trīs daļas - “Pastarīte 1”, “Pastarīte 2” un “Atpilītes”. Krājumu izdevusi Vītola izdevniecība. Izdevuma pirmās divas daļas palīdzējušas veidot Gulbenes novada bibliotēkas darbinieces Inga Caunīte, Austra Brūvere un Iveta Erica sākotnēji kā maza formāta brošūras.

“Šis izdevums ir tapis divu gadu garumā un bija Vijas lielākais sapnis. Grāmatas izdošana ir saistīta ar finansējumu, tāpēc esam pateicīgi SIA “Vasks” par finansiālo atbalstu, kā arī Stāķu attīstības biedrībai,” saka grāmatas atvēršanas svētku koordinatore, Stāķu pamatskolas direktore Diāna Šķēla.

Pasākumā piedalīsies Stradu pagasta vokālie ansambļi “Balt-ābele”, “Pieskāriens” un Staru senioru vokālais ansamblis, būs klausāmi lejasciemietes Ingas Deigeles solopriekšnesumi. ”Sirsnīgā atmosfērā pie tējas tases tiks lasīta arī V.Poļakas-Rikveiles dzeja no jaunā dzejoļu krājuma. Stāķu pamatskolas skolēni caur autores dzejoļiem mēģinās atklāt gadskārtas.   Esam aicinājuši piedalīties pasākumā arī tos cilvēkus, kuri ir iesaistījušies grāmatas tapšanā,” stāsta D.Šķēla.

Pirmais V.Poļakas - Rikveiles dzejas krājums “No avota man auga dziesma” izdots 1999.gadā, kurā lasāmi dzejoļi, kas veltīti tuviem cilvēkiem, mātei, Vidzemei un Latvijai. Ir arī pārdomu dzejoļi. Grāmatā rodamas arī notis dziesmām. 2001.gadā izdots vēl viens Vijas dzejoļu krājums “Dvēsele ceļā”. Mazliet vēlāk -  “Atspulgi”. Izdoti arī divi mazā formāta dzejoļu krājumi - “Pastarītes”un “Esence”. 

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide