Viktora Ķirpa Ates muzejā atklāj mākslinieka Vernera Caukas izstādi

Dzīvs, kustīgs, pilns jaunu ideju un ierosmju, gan arī šaubu un neapmierinātības – tāds Verners Cauka ir palicis laika biedru atmiņās, un tāda ir arī viņa māksla – drošas, enerģiskas rokas un trauslas, jūtīgas dvēseles radīta. Autors nodzīvojis bagātu mūžu, bet optimistiskā dzīves apliecinātāja – ota - visbiežāk uzticīga ir bijusi gaišām krāsām.

Pagājušājā sestdienā, 8.augustā, tika atklāta mākslinieka Vernera Caukas simtgadei veltīta izstāde. Izstāde aplūkojama līdz 28 augustam. Izstādē skatāmi darbi gan no Alūksnes, gan Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzeja krājuma. Daļa darbu ir paša mākslinieka dāvāti muzejam. Mēs esam gandarīti, ka, sagaidot mūsu novadnieka gleznotāja Vernera Caukas simtgadi, mēs varam tās izstādīt un parādīt mūsu apmeklētājiem.

Izstādes atklāšanā piedalījās Vernera Caukas ģimene – meita Ildze Klesmane, dēls Didzis Cauka un citi tuvinieki gan no Rīgas, gan Kalncempju „Uranažiem”. Tikšanās dalībnieki bija patīkami pārsteigti par muzejā paveikto, par izstādes telpu un darbu izkārtojumu. Tikšanās notika patīkamā atmosfērā, kurā mākslinieka tuvinieki dalījās savās atmiņās un, vēlot veiksmi muzeja darbiniekiem, solījās arī turpmāk sadarboties ar Viktora Ķirpa Ates muzeju.

Tiksimies Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā!

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide