Visi aktiermākslas studiju interesenti tiekas Valmierā!

Valmierā 12.aprīlī notiks divi pasākumi Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) bakalauru studiju interesentiem, īpaši aicinām jauniešus, kuri plāno uzsākt studijas apakšprogrammā “Dramatiskā teātra aktiera māksla”, kas tiks īstenota sadarbībā ar Valmieras drāmas teātri. Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā (Zvaigžņu iela 4) norisināsies karjeras diena „Veru durvis uz augstskolu”, kurā no plkst. 11.00 līdz 14.00 ikviens varēs satikt LKA studentus. Karjeras dienas apmeklētāji varēs uzzināt visu par studiju iespējām un piedalīties nodarbībā “Praktisks un teorētisks ieskats aktiera profesijā”. Savukārt Valmieras drāmas teātrī (Lāčplēša iela 4) plkst. 15:00 notiks konsultācija Vidzemes reģiona jauniešiem par aktiermākslas studijām.


Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas karjeras dienā „Veru durvis uz augstskolu” piedalīsies LKA vēstnešu komanda, lai pastāstītu par iestājpārbaudījumiem, dokumentu iesniegšanu, studiju procesu un 2017. gada uzņemšanu LKA. Studenti dalīsies savā pieredzē par studijām, starptautisko mobilitāti studijās ERASMUS+ programmā, prakses iespējām un LKA vidi.


Karjeras dienas ietvaros, plkst. 11:00 notiks nodarbība “Praktisks un teorētisks ieskats aktiera profesijā” LKA docentes un režisores Indras Rogas vadībā. Indra Roga pastāstīs gan par prasmēm un zināšanām, kas nepieciešamas aktiera profesijā, gan arī aicinās jauniešus pārbaudīt sevi aktiermeistarības uzdevumos. Interesenti ir aicināti uz nodarbību ierasties ērtā apģērbā un maiņas apavos! Iepriekšēja pieteikšanās uz nodarbību: http://vpg.edu.lv/tuvojas-karjeras-diena-veru-durvis-uz-augstskolu/.


Valmieras drāmas teātra Apaļajā zālē plkst. 15:00 notiks konsultācija Vidzemes reģiona jauniešiem par iestājeksāmenu norisi, prasībām, kritērijiem un studiju procesu LKA bakalaura studiju apakšprogrammā “Dramatiskā teātra aktiera māksla”. Uz jautājumiem atbildēs kursa vadītāja – režisore Indra Roga. Iepriekšēja pieteikšanās konsultācijai nav nepieciešama!


2017. gadā LKA sadarbībā ar Valmieras drāmas teātri uzņems jaunu aktieru kursu apakšprogrammā “Dramatiskā teātra aktiera māksla”. Studiju laikā topošie aktieri apgūs gan ar profesiju saistītus priekšmetus – aktiermeistarību, skatuves runu, skatuves kustību, deju un vokālu, gan iegūs plašu teorētisko bāzi mākslu vēsturē un mūsdienu kultūras teorijās. Pirmie divi mācību gadi lielākoties noritēs Rīgā, bet trešajā gadā kurss pārcelsies uz Valmieru, un mācību process tiks organizēts ciešā sadarbībā ar teātri. Plānota arī vairāku ārzemju viespasniedzēju piesaiste un dalība starptautiskos projektos. 


Dokumentu pieņemšana studijām LKA notiks no 3. līdz 8. jūlijam, bet iestājeksāmeni četrās kārtās – no 10. līdz 13. jūlijam. Vairāk informācijas www.lka.edu.lv.


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide