Vizina ar “Ferdinandu” 5

Bānīša atjaunotā tvaika lokomotīve “Ferdinands” vasaras sezonā dodas regulārajos reisos no Gulbenes uz Alūksni un atpakaļ.
Kopš 30.maija gandrīz katru otro sestdienu “Ferdinands” dodas reisā no Gulbenes pulksten 13.00, atpakaļ no Alūksnes pulksten 15.20, un Gulbenes stacijā pienāk pulksten 17.24.

 SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis” pārvadājumu daļas vadītājs Raitis Melders “Dzirkstelei” stāsta, ka atsaucība un arī atsauksmes ir ļoti labas. Pirmais brauciens notika aptuveni pirms nedēļas, un tajā devās vairāki ārvalstu pilsoņi – delegācija no Indijas un arī kāds japānis, kurš apceļo Baltijas valstis. Iespēju pavizināties ar “Ferdinandu” vairāk izmanto tūristi, jo tvaika lokomotīve ir ekskluzīvs pārvietošanās līdzeklis.

“Vēlamies, lai ikviens varētu izbraukt ar tvaika lokomotīvi,” uzsver R.Melders.

Sākotnēji izskanēja informācija, ka katra brauciena laikā tvaika lokomotīvei veiks ūdens uzpildīšanu “Papardes” stacijā.

R.Melders stāsta, ka pagaidām ūdens uzpilde tvaika lokomotīvei notiek Alūksnes stacijā, jo pieturā “Paparde” ūdens akas ir atjaunošanas procesā.

 “Vēl neesam paspējuši aku atjaunot līdz galam. Darbi nenorit tik ātri, jo tā ir vēsturiska aka. Cerams, ka jūlijā tā tomēr būs gatava. Šī aka no ozolkoka grodiem, iespējams, ir celta, kad tika izbūvēta līnija. Padomju gados tā bija pilnīgi aizrakta ciet, aizbērta ar būvgružiem, līdz ar to attīrīšanas darbi nenotiek tik ātri,” skaidro R.Melders un piebilst, ka ūdens uzpilde Alūksnē neietekmē braukšanu, jo ūdens no Gulbenes līdz Alūksnei pietiek.

Nākamais reiss ir ieplānots 13.jūnijā, pēc tam 20.jūnijā. “Ferdinands” ripo ar ātrumu līdz 35 kilometriem stund

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Turist .

Esmu no Smiltenes , looti gribetos ar Ferdnantu pavizinaties bet lieta tada ka nav kur auto atstat kamer brauka no Gulbene , un vel lai butu garantijas ka bus tieši ar Ferdinantu un nekadu citu .

pirms 5 gadiem, 2015.06.13 11:48

Gulbis

Auto novietošana noteikti nav problēma. Pie Gulbenes dzelzceļa stacijas ir plašs bezmaksas stāvlaukums, kur savu auto iespējams novietot, kamēr dodaties braucienā ar Bānīti.

pirms 5 gadiem, 2015.06.13 17:59

Bet

daudz drošāk auto atstāt Alūksnē, jo tur stacijas apkārtne ir apdzīvota, atšķirībā no Gulbenes.

pirms 5 gadiem, 2015.06.15 09:46

???

Cilvēkam no Smiltenes ir pa ceļam atstāt auto Alūksnē? Vai,die!

pirms 5 gadiem, 2015.06.15 09:56

Gulbis

Nespēju atcerēties nevienu gadījumu, kad kādam būtu nozagta, aplaupīta vai kā citādi apskādēta automašīna stāvot pie Gulbenes stacijas.

pirms 5 gadiem, 2015.06.15 12:42

Kultūra un izklaide