Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vizuālās dzejas konkursā - lietu un vārdu saskaņa

Dzejas dienu laikā, kas no 8. līdz 13.oktobrim notika Gulbenes bibliotēkā, risinājās arī vizuālās dzejas konkurss "Kad lietas un vārdi saskaņu meklē".

Bibliotēka konkursu organizēja sadarbībā ar Gulbenes mākslas skolu. Konkursam kopumā tika iesniegti 23 autoru darbi.

 

"Ja ikdienā dzejas rindas izlasām uzrakstītas uz papīra, tad arī šogad vēlējāmies tās redzēt uzrakstītas uz jebkā, piemēram, uz koka, māla, auduma, rotaļlietas vai kāda cita sadzīves priekšmeta. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu šoreiz konkursam bija mazāka atsaucība, jo piedalījās tikai mākslas skolas audzēkņi kopā ar skolotājām Sandru Dikmani, Daigu Kaufeldi un Mairitu Ķuzi - Nakoskinu," stāsta Gulbenes bibliotēkas abonementa vadītāja Iveta Krūmiņa.

 

Bērnu bibliotēkā iekārtotajā izstādē ir iespējams aplūkot iesūtītos darbus, kas visi ir ļoti kvalitatīvi. Darbu autoru vecums ir dažāds - no 8 līdz 18 gadiem, jo konkursā varēja piedalīties jebkura vecuma dzejas cienītāji sacerot savu dzejas rindu, vai izvēloties kāda iecienīta autora dzejas pantu vai frāzi.

 

Pedagoģes S.Dikmanes vadībā audzēkņi bija gatavojuši datorgrafikas, izmantojot Gulbenes Baltās pils ornamentus un piešķirot tiem rudens akcentus. Sietās batikas tehnikā darbus bija veidojuši seši mākslas skolas audzēkņi M.Ķuzes - Nakoskinas vadībā, bet D.Kaufmanes astoņi audzēkņi konkursam iesniedza linu griezuma tehnikā darinātus darbus, izmantojot U.Ausekļa dzejas rindas.

 

Papīra locījumus, uz katra no tiem rodot vietu dzejas rindai, bija veidojusi Aiva Antonova, bet Agijas Keišas darba pamatā bija ornaments, kurā autore izmantojusi savu siluetu.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide