“Zelta Rūsiņš” konkursā iegūst galveno balvu 5

Jauniešu deju kopa "Zelta Rūsiņš" piedalījās Rēzeknes novada Seimaņu pagasta jauniešu deju kopas rīkotajā konkursā "Zelta strazds" un ieguva ceļojošo kausu. Par to katru gadu cīnās dažādas deju kopas.

"Uzaicinājumu piedalīties šajā konkursā saņēmām jau pagājušajā gadā, bet bija jāpiedalās daudzos citos pasākumos, tāpēc nepaspējām šim konkursam sagatavoties. Konkurss nesaistās tikai ar dejošanu. Tajā ir iekļauta viktorīna, ir jāizpilda mājas uzdevums, tāpēc konkursam šogad jau sākām gatavoties laikus," stāsta deju kopas "Zelta Rūsiņš" dalībniece Dace Maura-Boka. Konkursā piedalījās četras jauniešu deju kopas no Lubānas, Valkas, Gulbenes un Seimaņu pagasta. Mājās dejotājiem vajadzēja izgatavot putnu būrīti, kas tika vērtēts, kā arī sagatavot interpretāciju par tēmu "Karaliskais strazds meklē līgavu".

 

"Mēs no savu dejotāju vidus izraudzījām zelta strazdu un četras līgavas. Strazds, kurš bija tautu dēls, no tām izvēlējās vienu - vistautiskāko līgavu, atsakot vēderdejotājai, kabarē dejotājai un balerīnai," stāsta D.Maura-Boka.

 

Pieci dejotāji piedalījās arī konkursā, kur nācās atbildēt uz 50 jautājumiem, kas bija saistīti ar deju. "Mums nācās likt lietā ne tikai zināšanas, bet arī atjautību, jo jautājumus, uz kuriem nezinājām atbildes, mēģinājām minēt. Mums veicās. Kopumā atbildējām pareizi uz 27 jautājumiem. Par katru jautājumu varēja iegūt vienu žetonu," stāsta Dace.

 

Par priekšnesumu "Zelta Rusiņš" saņēmis maksimālo žetonu skaitu - 10. Katra deju kopa konkursā izpildīja arī piecas dejas. Sniegumu vērtēja skatītāji, arī izmantojot žetonus.

 

"Patīkami, ka skatītāji mūs iemīļoja un sparīgi balsoja par mums. Saskaitot visus žetonus, ieguvām galveno balvu," piebilst dejotāja. "Zelta Rūsiņš" ir gatavs piedalīties arī citos konkursos, bet jau rīt dejotāji piedalīsies novada deju skatē.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Tev skauž, kad tie B. tik ļoti labi dejo un izskatās kopā?? nesatraucies drīz viņi nedejos :))

pirms 7 gadiem, 2013.03.12 13:19

Cik deju kolektīvi piedalījās kausa izcīņā? Kāds līmenis pārējiem? Uz jautājumiem gan tikai pusi atbildējuši...

pirms 7 gadiem, 2013.03.11 23:29

Malači!!!!!!!!!! Ļoti,ļoti viņi man patīk. Šī deju kolektīva priekšnesumus var skatīties un skatīties.

pirms 7 gadiem, 2013.03.10 10:58

Kultūra un izklaide