Ziemassvētku ieskaņu koncerts "Uz balta galda zaļais egles zars..." 1

Ar skaistāko latviešu dzeju un prozu, tautā iemīļotām un arī jaunām Ziemassvētku dziesmām pie saviem klausītājiem dosies Andris Daniļenko, Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dace Bonāte un komponists Valdis Zilveris.

Gulbenes kultūras namā 12.decembrī būs lielisks Ziemassvēku ieskaņu koncerts ar liriskām un populārām dziesmām, dzejas rindām un mūzikas pavadījumu. Koncertā piedalīsies Andris Daniļenko, Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dace Bonāte un novadnieks, komponists Valdis Zilveris.

Andris Daniļenko ir īsts Ziemassvētku dziesmu izpildītājs ar lielu klausītāju mīlestību ikvienā koncertā, pasniedzot savā izpildījumā daudz dažādas Ziemassvētku izdziedātas un izspēlētas tautā mīlētas melodijas ģitāras pavadībā. Andrim Daniļenko izdoti 8 soloalbumi, no tiem ir 4 Ziemassvētku albumi.

Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dace Bonāte ir smalka un sarežģīta talanta īpašniece ar bagātu izrāžu klāstu, kur D.Bonātei tiek uzticētas svarīgas lomas dažādās izrādēs, kā Trīs Muskatieri, Skroderdienas Silmačos, Latgola.lv,  Bāskervilu leģenda u.c. izrādēs.  D.Bonāte ir likusi gan smieties, gan raudāt izrādes laikā, kā arī ir ieguvusi vairākas Spēlmaņu nakts nominācijas kā ’’Labākā aktrise’’.

D. Bonātei ir lieliska balss, kuru viņa izdzied un izdzīvo ne tikai uz teātra skatuves, bet arī kopā ar Latvijas Nacionālā teātra dziedošo aktieru ansambli Greizo ratiņu kopā ar Uldi Anži, Ivaru Pugu, Normundu Laizānu, Juri Hiršu un Valdi Zilveri. Izjustas melodijas ar dziļu mīlestību un skaistu svētku dzeju vēlas izdziedāt arī šoreiz, Ziemassvētku melodijās kopā ar Andri Daniļenko un Valdi Zilveri.

Komponists Valdis Zilveris ir mūsu novadnieks, kurš savu dzīvi saistījis ar mūziku un Latvijas Nacionālo teātri. Lai gan Gulbene V. Zilverim ir mīļa un tā ir vieta, kur vienmēr atgriezties, tomēr pagaidām Latvijas Nacionālais teātris ir viņa otrās mājas. Tur V. Zilveris rada dažādu mūziku, ne tikai izrādēm, mūzikliem, bet arī koriem, kā arī Ziemassvētku dziesmas, apdares un aranžējumus.

,,Vienmēr ir patīkami uzstāties dzimtajā pilsētā, kur esi uzaudzis un ieguvis muzikālo un pamatizglītību.’’

„Katrai skaņai, arī katrai dzīves parādībai un priekšmetam ir sava vibrācija. Man mūzika ir arī katra dabas skaņa – vējš, ielu troksnis, aktieru runa uz skatuves. Dzīvojot es cenšos šīs vibrācijas izjust, saprast caur sirdi un prātu. Tomēr visas šīs vibrācijas jālaiž caur sirdi. Kad es rakstu, tad notiek atpakaļejošs process, no manām iekšējām sirds vibrācijām es atrodu vajadzīgās mūzikas vibrācijas – tikai caur sirdi. Tad, kad šīs sirds vibrācijas jau materializējušās nošu lapā – tad gan – nežēlīgi analizēju ar prātu no tehniskā viedokļa, kas sanācis.” (V.Zilveris)

Ar šādām domām būs īpašs koncerts ar īpašu gaisotni, sveču gaismām un stāstu par īpašiem svētkiem, kas tiks izdziedātas tuvās un pazīstamas melodijas. Nedrīkst aizmirst arī dzeju un prozu, kura nedaudz tiks lasīta koncerta laikā. Ziemassvētki ir gaidīšanas laiks. Ieskandināsim tos kopā, š.g. 12.decembrī, Gulbenes kultūras namā plkst.18:00.

Biļetes jau ir pieejamas Gulbenes kultūras nama kasē.

Biļetes cena ir 5, 6 un7 EUR.

Biļešu skaits ir ierobežots.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

www.nem.mani .lv

Alūksni – Eņģeļu pilsētu šogad ietērps krāšņā Ziemassvētku rotā, jo šim mērķim novada dome oktobra sēdē no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem izdalījusi prāvu finansējumu – 15 000 eiro. Kopā Alūksnes rotājumu iegādei šogad tērēs 23 000 eiro, jo, kā atzina novada domes Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte, 8000 eiro gada garumā ir ietaupīti no svētku noformējumam paredzētā finansējuma.

pirms 5 gadiem, 2015.11.11 12:06

Kultūra un izklaide