Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa - Draudzība Ziemeļvalstīs

Šogad gandrīz 350 Latvijas bibliotēkas jau 18.gadu pēc kārtas piedalās Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas pasākumos, kuri norisināsies no 9. līdz 15. novembrim. Nedēļas tēma – “Draudzība ziemeļos”.

Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata. Visi trīs izvēlētie teksti nedaudz savādāk raksturo draudzības tēmu: norvēģu rakstnieces Marijas Parras (dz. 1981)  grāmatā "Vafeļu sirds" tā ir idilliska draudzība starp deviņgadīgajiem Trilli un Lēnu, Fēru salu rakstnieces Marjunas S. Šelnes (dz. 1974) darbā "Raksti smiltīs" desmit novelēs mēs sastopam pusaudžus ar viņu ikdienas problēmām un izaicinājumiem: kāds ir nelaimīgi iemīlējies, citam ir nedienas ar ēšanas traucējumiem, bet visi sastaptie jaunieši meklē patiesu drauga atbalstu un sapratni. Fragments no Egila sāgas apraksta draudzību citā laikmetā (starp 900 un 1100 gadiem)  un sabiedrībā, kur augstu tika cienīta lojalitāte un biedra plecs. 2014. gadā Ziemeļvalstīs - Zviedrijā, Dānijā un Norvēģijā iznāca Islandiešu sāgu atjaunotie tulkojumi, un lai atzīmētu šos nozīmīgos notikumus, kuros piedalījās vairāk nekā divdesmit tulkotāju.

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 19. reizi, Latvijā  - 18. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi. www.bibliotek.org

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide