Zoodārzā 10. un 11. jūnijā - Kameņu dienas

Lai arī pavasaris šogad sagādājis dzīvniekiem nevienu vien pārsteigumu, tomēr dabā ierastie procesi un notikumi rit savu gaitu. Visapkārt čiepst un pīkst, un dūc un zum! Ir pienācis īstais laiks iepazīt vēl vienu mūsu kaimiņu – dižo dūcēju kameni, tādēļ šajā nedēļas nogalē 10. un 11. jūnijā jau piekto reizi notiks Kameņu dienas Zoodārzā. Nu jau kādu laiku Latvijas abinieku un rāpuļu zālē iemitinājusies kameņu saime, ko mums sagādājis uzņēmums A.M. Ozoli.

Prieks par kameņu saimi ir Zoodārza apmeklētājiem, jo pie stikla, kur atrodas šo kukaiņu māja, gandrīz visu laiku ir “pielipuši” zinātkāri skatītāji un jautājumu ir bez sava gala: kas ir tā lielā kamene, kas ir šūnās, kur ir bērniņi, vai kamene kož, kāpēc vajag kamenes, kur tās aizlido, kā šie kukaiņi ziemo, kas tām pie kājām pielipis, kur kamenei medus spainītis un vēl un vēl.

Lai atbildētu uz šiem jautājumiem, Kameņu dienās no plkst. 12.00-16.00 pie Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcijas darbosies izzinošā darbnīca “Kamenes un citi sabiedriskie kukaiņi”. Tajā ikviens interesents varēs iejusties “kameņu ādā” un izpildīt dažādus kameņu darbus, risināt uzdevumus, ielūkoties noslēpumainajā mikropasaulē. Protams, sarunās ar zoodārza speciālistiem varēs uzdot dažādus jautājumus par šiem mūsu neparastajiem kaimiņiem, kā arī rast atbildes par to, kā ar tiem sadzīvot.

Izzinot Latvijas dzīvniekus, mēs varam iemācīties veiksmīgi sadzīvot blakus, izprast viņu vajadzības un paradumus. Tikai izprotot, mēs varam saudzēt mūsu zemes dabu. Tādēļ arī Kameņu dienas Zoodārzā lieliski papildina Eiropas zoodārzu un akvāriju asociācijas (EAZA) aizsāktās kampaņas “Ļauj dzīvot!” aktivitātes. Šajā kampaņā ir iesaistījies arī Rīgas Zooloģiskais dārzs (ilggadējs EAZA biedrs). Plašāk par kampaņu – www.letitgrow.eu

Citi jaunumi

No 1. jūnija līdz 31. augustam no plkst. 11.45 līdz 14.15 Rīgas Zoodārza apmeklētāji jau astoto gadu var vērot dzīvnieku barošanas demonstrācijas un klausīties dārza speciālistu stāstījumu par to, kas garšo mūsu iemītniekiem, kā dzīvo šīs sugas pārstāvji dabā, cik nozīmīga ir sabalansēta barība un kādēļ apmeklētāju sniegtais kārums var būt kaitīgs zoodārza dzīvniekiem. Dzīvnieku barošanas demonstrāciju ietvaros pusdienas tiek pasniegtas kazuāriem, nīlzirgiem, pekariem, žirafēm, pelikāniem un jūraskraukļiem, kalitriksiem, kaķu lemuriem, ziemeļbriežiem un roņiem. Barošanas demonstrācijas notiek katru dienu (līdz 31. augustam), izņemot 23. un 24. jūnijā. Ja dzīvnieka dzīvē notiek kādas kardinālas izmaiņas vai stipri līst, tad priekšnesums tiek atcelts. Visa programma atrodama Rīgas Zooloģiskā dārza mājaslapā - http://rigazoo.lv/public/30191.html

Atgādinām, ka apmeklētāji nedrīkst barot zoodārza dzīvniekus. Tādēļ esi draugs – nebaro!


Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide