Zoodārza jubileja un žirafes pulcina rekorddaudz apmeklētāju

Rīga, 14.okt., LETA. Rīgas Zooloģiskā dārza 95 gadu jubilejas svinības un iespēja apskatīt zoodārzā nesen ieradušās žirafes svētdien pulcināja rekordlielu apmeklētāju skaitu - vairāk nekā 4000 interesentu.

Šis apmeklētāju skaits ir rekords Latvijas brīvvalsts laikā 14.oktobrī, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas Zooloģiskā dārza atbalsta biedrības priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka.

Lai iekļūtu zoodārzā, apmeklētājiem bija jāstāv garā rindā, rindas veidojās arī pie žirafu mājas, kas bija viens no iecienītākajiem apskates objektiem. Žirafu mājā mitinās divi omulīgi žirafu puiši, kas pavisam nesen Rīgā ieradušies no Poznaņas zoodārza Polijā.

Līdaka atzina, ka žirafes "laimīgi pārcietušas apmeklētāju uzlidojumu." Abas žirafes būs apskatāmas visu ziemu, sacīja Līdaka, prognozējot, ka arī nākamajās brīvdienās interesentu skaits zoodārzā būs lielāks, nekā ierasts.

Par godu jubilejai, zoodārzā nedēļas nogalē īpaši bija gaidīti tie, kuru vārdā vai uzvārdā ir dzīvnieka nosaukums.

Sestdien un svētdien Zooloģisko dārzu apmeklēja 729 cilvēki, kuriem vārdā vai uzvārdā ir dzīvnieka nosaukums. Divas sievietes - Mārīte Žube un Mārīte Lakstīgala - zoodārzu varēja apmeklēt bez maksas, jo viņam gan vārds, gan uzvārds saistīts ar dzīvnieku pasauli.

Rīgas Zooloģiskais dārzs dibināts 1912.gada 14.oktobrī.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide