Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Diskutē par skolu slēgšanas lēmumu korektumu 26

Sabiedrībā nerimst domu apmaiņa par to, cik demokrātiska ir bijusi lēmuma pieņemšana 28.februāra Gulbenes novada domes sēdē par trīs lauku skolu (Stāmerienas, Galgauskas pamatskolas un K.Valdemāra sākumskolas) reorganizāciju (faktiski –......

(Rakstā ir 7884 simboli...)

Lasīt visu rakstu...

Pievieno komentāru

Komentāri 26

Gulbeniete

Guna Pūcīte pļāpā,nevis diskutē...citi tāda paša līmeņa deputāti vismaz klusē...

pirms gada, 2019.03.08 13:36

Sjueee

Tas ir pats stulbākais, ka klusē, jo tad nav problēmu, kas klusē, tas baidās par savu silto vietu, jo patiesībā viņam nav sava viedokļa, tad priekš kam tērēt novada naudu tāda deputāta algai, kurš klusē, un nespēj pastāvēt par savu viedokli? Priecājos, ka vismaz viens ir gatavs cīnīties pret netaisnību domes lēmumos ..... Malacis!!!

pirms gada, 2019.03.08 16:30

meh>Sjueee

Jautājums vienkāršs. Atbildi trīs vienkāršos paplašinātos teikumos. Kāda ir taisnība? Cik cienītā deputāte ir ielikusi sava darba cilvēkstundas, lai pierādītu sava viedokļa dzīvotspēju. Kur ir šī darba materializētā forma - dokuments, pētījums ar priekšlikumiem, savu variantu piedāvājums? Kāpēc šī diskusija sākas tikai pēc lēmuma pieņemšanas. Vai deputāta darbs nav izdiskutēt pirms lēmuma pieņemšanas. Vai ir kaut viens protokols, kurā ir dokumentēts, ka viņa pieprasa sava alternatīvā viedokļa ieprotokolēšanu. Šobrīd sanāk kā teicienā :"visas ķēkšas 'ģenerāļi, kad karš garām".

pirms gada, 2019.03.08 18:13

?

Vai tad gadījumā domes sēdes nemaz netiek protokolētas,ja jau speciāli jāpieprasa ieprotokolēt?Vai ieprotokolē tikai to,kas patīk?Cik redzēju,viņa izteica savas domas pavisam skaidri....

pirms gada, 2019.03.09 08:27

puf

Ir tāda politiska taktika - jums taisnība, bet taisīšu troksni, lai iegūtu publicitāti:)

pirms gada, 2019.03.08 18:16

Aldis

Gunu tāpat kā daudzus citus deputātus vnk apčakarēja domes sēdē, kad pēc balsojuma pateica, ka par 3 atsevišķajiem jautājumiem nav vairs vērts balsot....tas bija izcils vadības gājiens mērķa sasniegšanai, skolu likvidēšanai. Izglītības komitejā nenobalsoja par Stāmerienas skolas slēgšanu . Guna ir malacis, vismaz cīnās, bet šajā barā viens, divi, trīs nav cīnītāji, viņus vnk apēd pārējo daudzums. Kas ir palicis un paliks novadā? Uz kurieni ejam? Šeit komentāros tikai norejam un aprejam cilvēkus, bet kas no jūsu, mūsu komentāri mainās? Cik pagastu iedzīvotāju, pagastu pārvaldnieku, skolotāju, vecāku ir reāli gatavi cīnīties par savu pagastu? Visi baidās par savām siltajām vietām, baidās aizstāvēt savus pagastus. Iedomājieties 14 vareni pārvaldnieki, kuri atbild par saviem pagastiem, pilsētu taču ir varens spēks kopā ar iedzīvotājiem! Tikai kur viņi ir? Kas diktē noteikumus, kā būt? Kas ievēl deputātus? Iedzīvotāji tikai tad ir vajadzīgi! Latvieša daba ir čīkstēt un ciest. Tad nu prieks, ka vismaz daži izsaka savu viedokli, pacīnās par taisnību. Pārējie tikai baksta taustiņus un žēlojas....tikai kas no tā mainās????

pirms gada, 2019.03.08 19:27

eh

Godātais Aldi! Pagasta pārvaldnieki, ja būsi ievērojis, kopš novada izveidošanas ir izpildvaras pārstāvji pagastos. Aiz inerces palicis prātiņos, ka viņi kādreiz vecos laikos kaut ko izlēma pagastos. Tagad vienīgā lemttiesīgā vara ir šie 17 deputāti ko mēs visi kopā ievēlējām. Filozofēšana par taisnību jau apnikusi. Pasaki, kas ir taisnība? Pamato to skaitļos! Patreiz sanāk, ka tāds taustiņu bakstītājs vien pats arī esi.

pirms gada, 2019.03.10 23:19

sk

Kāda jēga sadzīts skolēnus pilsētas skolā kur ir pāri 500 bērnu ,kāda tur var būt kvalitāte mācībām ,tas jau ir lopu komplekss , bērna intereses nevienam neeksistē ,lai tik lielāka alga ,vēl nau dzirdēts ,ka no lielas skolas kāda personiba izveidotos ,tas ir murgs , tādas ilgi nepastāvēs ,jo zināšanas tur neatras ,tikai lieā stresa dēļ.

pirms gada, 2019.03.08 21:22

kosova

Nekas jauns- pēckara gados padomju vara veidoja kolhozus (lopu un zemes kompleksus), iznīcinot zemnieku saimniecības. Totalitārisms un centralizācija jeb tas pats, kas notiek šodien ar skolām. Nekas jauns- kārtējais solis ceļā uz "gaišo nākotni".

pirms gada, 2019.03.09 15:45

:)

Kolhozus taisīja tā - katru kurš pagātnē pratis vadīt algoto darbaspēku, karojis nepareizajā pusē, no kaimiņiem nostučītos - uz Sibīriju. Atlikušajiem pateica - ja teiks kaut vārdu, arī būs в местах не так уж и отдалённых. Kas bija Tavs, kļuva mūsu. Un nemaz nečīksti, ja savāca tavu arklu, zirgu un lopu (dažreiz arī sievu, kamēr pats pa Sibiriju). Tā, ka pat nemēģini salīdzināt to, kas notika toreiz ar to, kas notiek tagad. Starp citu, skolu tīklu kopš tiem (kolhozu taisīšanas) laikiem pat nav mēģināts mainīt un pielāgot reālajai dzīvei.

pirms gada, 2019.03.09 18:38

oioi

Tajos "lopu komleksos" gala rezultāti (centr. eksām.) ir augstāki nekā elitārajās lauku skolās ar vienu darbinieku uz vienu skolēnu. Atzīstiet, ka mazajās lauku skolās jau krietnu laiku bija skaidrs to liktenis. Cīņa neiet par skolu kā jauno cilvēku zināšanu kalvi, bet par paaudzēs pierastu garantēta ienākuma avotu:)

pirms gada, 2019.03.09 18:48

kosova to :)

Pirms raksti, iemācies vēsturi un parunājies ar tiem, kas vēl ko var pateikt par 1949. gadu.

pirms gada, 2019.03.10 11:30

:) kosovai

Ak tad patiesība acīs kož? Vai tik pats neesi no tiem kas pāris paaudzes audzēja taukus uz aptīrīto rēķina:) Par kolhozu taisīšanu varētu tev pastāstīt ļoti, ļoti daudz. Tiem kas tos taisīja vēl 90os kremta neatkarības atgūšana, jo bija iedomājušies, ka lafņiks turpināsies mūžīgi:) Vecais prezis atklāti purpināja, ka par maz mēs jūs uz Sibīriju aizvedām.

pirms gada, 2019.03.10 20:43

ES

Paldies,Guna! Vismaz kāds deputāts izrāda ieinteresētību šajā skolu slēgšanas afērā - savādāk to nosaukt nevar. Paldies arī tiem,kas balsoja pret. Manuprāt, balsojums "atturas" būtu jālikvidē. Nedrīkst būt tā, ka deputātam nav viedokļa. Kāpēc tad viņš tur atrodas? Sāpīgi apzināties, ka lielākā daļa mūsu tautas kalpu nav tautas kalpi...

pirms gada, 2019.03.08 21:40

nu

ka Šķēlem ir interešu konflikts,tas visiem mirstīgajiem ir skaidrs,ber tiem tur augšā tas ir pie kājas.Bīda tik savu tā mafija.

pirms gada, 2019.03.09 08:42

Zoss

Cilvēkiem jābūt tiem, kuri vērš uzmanību, izsakās, norāda uz problēmu u.t.t, bet deputātiem pie tā jāstrādā. Tāda ir lietu kārtība. Deputāti, kuri tikai norāda uz kaut ko, nekam neder.

pirms gada, 2019.03.09 13:37

:)

Pareizi! Un opozīcija jāstāv pie ratiem, lai cik pareizas domas tā nebīdītu. Tāds ir opozīcijas liktenis - riet, kamēr karavāna iet tālāk. Kā Saeimā - neviens neņem Saskaņu aubē, tā Rīgā Saskaņa neņem nevienu citu par pilnu. Mums vienkārši jāpierod, ka tā ir normāli.

pirms gada, 2019.03.10 23:33

Velēna

Cik labi ir būt visam opozīcijā un ellīgi "neatkarīgam"! Nekādas atbildības - es taču teicu, ka tas nav pareizi! Nākamajās vēlēšanās varēs deklamēt savu neatkarīgās opozīcijas viedoklīti. Labi repšuka skolnieki.

pirms gada, 2019.03.09 17:50

kosova to "oioi"

Sāc pamazām, bet labāk uzreiz, izslēgt no savas leksikas vārdu "elitārs". Jo šis vārds neatspoguļo objektīvo realitāti, bet vienīgi mūsu priekšstatu par šo realitāti. Bet kas ir mūsu priekšstati? Tie ir tikai ilūzija par objektīvo realitāti, un šos priekšstatus satricināt un izmainīt var pat vismazākais sinepju graudiņš. Novēlu Tev mācīties, pilnveidoties un beidzot tiešām kļūt par adekvātu un neatkarīgu personību!

pirms gada, 2019.03.10 11:37

to kosova to "oioi"

neceri, nav variantu

pirms gada, 2019.03.10 12:13

oioi

Proti, proti spēlēties ar filozofiskiem jēdzieniem. Esmu no tiek, kam jēga ir tikai tam, kam ir praktiska vērtība. Tāpēc savus prātuļojumus paturi pie sevis. Ja tavus uzskatus var satricināt pat vismazākais sinepju graudiņš, tad vienīgi varu izteikt līdzjūtību. Visobjektīvākais realitātes atainojums ir statistika, skaitļi - darbinieku skaits pret skolēnu skaitu, mācību rezultāti, skolēnu spēja turpināt izglītību,nākotnē gaidāmo skolēnu skaits u.t.t. Un tā nav par labu mazajām skolām.

pirms gada, 2019.03.10 20:54

ak man dieniņ

Kosovas konformists pārlasījies tekstus par pirmcilvēku, kurš vēro dejojošās ēnas uz alas sienas. Novecojusi info. Cilvēki pašizziņā tikuši daudz tālāk. Novēlu to pašu, un vēl 100x vairāk.

pirms gada, 2019.03.10 21:39

Ak, vai...

...slima suņa murgi...

pirms gada, 2019.03.10 22:34

to oioi

Jā, kā tad- pilsētas grūtgalvīši sabēga mazajās skolās, lai kaut jel kā izvilktos caur tā saucamo izglītības sistēmu (Kurš marsiānis nezin, ka tā bija?!), bet tagad nu pēkšņi "Mazajām skolām slikti rezultāti, vai, vai!"
Mazās skolas, ziniet, savāca visus, ar ko pilsētā strādāt negribēja!

pirms gada, 2019.03.14 20:16

Citu datumu laikraksti

 • Iecienītākā kultūrvieta – “Šķietura” 3

  Iecienītākā kultūrvieta – “Šķietura”  4

  Šonedēļ Latvijas Mākslas akadēmijā noritēja sabiedrisko mediju notikums kultūrā – balvas “Kilograms kultūras 2018” pasniegšanas ceremonija. Šāgada...

 • Vai var būt vēl labāk? 3

  Vai var būt vēl labāk?

  “Medību iznākums nekad nav prognozējams, taču, jo vairāk laika pavadi mežā, jo vairāk cerību uz pozitīvu iznākumu,” par savām mednieka gaitām izsakās...

 • Balvos atklāj operāciju zāli 3

  Balvos atklāj operāciju zāli  8

  Vakar, 28.februārī, SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” jaunais ķirurģijas nodaļas vadītājs ķirurgs Andis Plīkšs Balvu slimnīcā atklāja otru...