Kļūst bīstami 20

Draudze lūdz palīdzību un aicina ziedot baznīcas tornīšu remontdarbiemVelēnas baznīcas mazie tornīši ir bīstamā stāvoklī. Lietus un sala ietekmē tie drūp, krītot lejā, bojā dakstiņu jumtu un diemžēl apdraud arī cilvēku drošību. “Man gribas......

(Rakstā ir 3120 simboli...)

Lasīt visu rakstu...

Pievieno komentāru

Komentāri 20

Smiltenietis

Izlasiju par Velenas baznicu .Tik tiešam vajadzetu saziedo ttko saremontet tornišus , pazistu šo skaisto bazniciņu kadreiz tir dzivoju ari sievas senči tur visi apglabati , pazistu to cilveku nu vairs nav starp dzivaje m kurš uzpaseja to baznicu kopš seniem laikiem , tas bija Galeis Vilis un ari Sebra Kerlim tur ir dzimta vieta ari viņam ta bija miļa vieta vajadzetu taisit ziedot akcijas ari turistiem .

pirms 6 gadiem, 2015.03.06 19:10

kroms

Jāsaprot, ka šai zemei svešais kādreiz kļūst nevajadzīgs ....un sabrūk.

pirms 6 gadiem, 2015.03.07 07:48

???

Kas ir svešais ? Ar šitadu nostaju pats sev nebusi vajadzigs ABSURDS. Nav tie laiki kad baznicas taisijuši zirgu staļļus .

pirms 6 gadiem, 2015.03.07 09:32

1956

vai nav labak to baznicu nojaukt un vieta uzbuvet jaunu modernu, kas mirdz ar moderniem materialiem, domaju tas ir nopietns priekslikums, ka uzlabot

pirms 6 gadiem, 2015.03.07 11:17

1955

Nereāls priekšlikums. Pirmkārt, baznīca nav tik sliktā stāvoklī, ka būtu jānojauc, otrkārt, jāremontē ir tikai tornīši, kas apdrupuši, treškārt, baznīca ir 19. gadsimta beigu arhitektūras piemineklis, kas noteikti jāsaglabā, jo savulaik bija uzceltas trīs ļoti līdzīgas baznīcas- Velēnā, Lejasciemā un Gaujienā, no kurām II Pasaules karā izdzīvoja tikai Velēnas baznīca. Tas notika pateicoties komentāros pieminētajam Vilim Galejam, kuram izdevās piekukuļot vācu armijas spridzinātājus, lai tie baznīcu "neuzlaiž gaisā". Baznīca jāsaglabā un jāremontē, un arī Lizuma pagasts varētu līdzdarboties šī jautājuma risināšanā (ja vien saprot baznīcas nozīmi par spīti tam, ka "baznīca ir atdalīta no valsts")

pirms 6 gadiem, 2015.03.07 12:03

ka

Apsurdam nav robežas !!! vai varbut Riga un citur nojauksim visus vecos un buvesim jaunos modernos visas arhitekturas parbuvesim moderno turpat vares biezie ari labi nopelnit fuj cik neskaistas jums domas varbut ari Cesvaines pilis vajadzeja nojaukt pec tas pašas varianta ,interesanti zinat to cilveku kas gribetu parbuvet to skaisto baznicu , un ko teiktu Galej Vilis ja to dzirdetu , tadi spečuki apsolijas buvet no jana baznicu Gaujena .. un jau cik gadus vis stav uz vietas .

pirms 6 gadiem, 2015.03.07 16:17

6519

Pareiz, pariz, ja bērni nošmulējušies tad jātaisa jauni. Tik nez ko ar tiem nošmulētajiem lai dara

pirms 6 gadiem, 2015.03.09 17:24

Hmm

Šī baznīca ir tīri unikāla, jo ja nemaldos tā ir Rīgas Doma miniatūra! Šī baznīca jau nu tiešām negrūst tik traki, lai to nojauktu!

pirms 6 gadiem, 2015.03.09 19:21

urbis

Nu, pirmkārt, tā ir Latvijas luterāņu baznīcas īpašums. Ko saka šīs baznīcas tēvi? Tā kā vajadzētu dzirdēt arī arhib. Vanaga domas. Citādi, kā kaut kas grūst, tā tauta lai ziedo, bet īstie saimnieki plāta rokas. Lai kungi sāk, tad arī ļauži ies palīgā.

pirms 6 gadiem, 2015.03.07 12:10

janis

visiem tik ziedot vajag,kad viss ir nolaists ,tad atopas.

pirms 6 gadiem, 2015.03.07 12:25

Smiekli nenāk?

Jāni, uzturi Tu baznīcu kādu laiku, paskatīsimies kā Tev veiksies!

pirms 6 gadiem, 2015.03.09 19:25

xxx

Mēs , tauta, tiekam pakāpeniski veidoti kā ziedotājtauta - lūk, tas gan ir absurds

pirms 6 gadiem, 2015.03.07 12:46

vv

Butu Galej VilisTas gan zinatu kas jadara , vinš visos laokos ta Baznicu uzpaseja gan kara laika gan no represijam , un ko saka pašas draudzes ? Velena . cik atceros sava laika nnebija tadu cilveku kas butu tik nesmuki runajuši par baznicu izņemot partijniekus TAUTAS kur mes ejam???

pirms 6 gadiem, 2015.03.07 16:29

Padomā!

Ziedojums nav obligāta, lieta, ja nevēlies neziedo! Tas ir brīvprātīgs pasākums, kāds Tevi piespiež to darīt?

pirms 6 gadiem, 2015.03.09 19:23

laikam naivā

Jo vairāk īgņosimies par visu,jo ātrāk pārvērtīsim visu drupās.
Velēnas baznīca ir īpaša.Gan savējiem,gan ciemiņiem, gan garāmbraucējiem.
Kādu laiku man bija vairākas reizes nedēļā jābraukā ar autobusu uz Rīgu.Ievēroju,ka garām baznīcai braucot,vienmēr kāds autobusā to pamanīja,izteica kādu komentāru.Kāda sieviete pārmeta krustiņu un redzami iegrima savās domās.Citreiz kāda omīte sāka stāstīt mazmeitai par savu jaunību,iesvētībām.Nekad netiku manījusi,ka kāds autobusā būtu nošņācies... Tā mēdz darīt tikai anonīmie komentētāji!
Velēnas baznīca ir īpaša arī ziemas -nakts izgaismojumā.Šķiet,ka Galeja kunga ieviestās tradīcijas un attieksme ir lielā cieņā.
Par ziedotājiem neuztraucieties lieki- katrs,kurš ziedo,dara to ar lielu prieku.Pārējiem par to nav lieki jāraizējas. Ziedot ir tik svētīgi!
Atjaunosim tos mazos,ņipros tornīšus un atkal kāda vietiņa mūsu zemē būs skaistāka tapusi.

pirms 6 gadiem, 2015.03.07 17:46

pratigi vardi

Vis pratigakais cilveks izteica savas domas ,Velenas baznica ir ipaša Gan savejem gan ciemiņiem gan garambraucejem gan turistiem , biju vairakas reizes turistos no Smiltene un pec grafika rudeni ir domata uz Velenu ekskursijas redzes vai mes varesim tur tikt , un ari ziedosim tobnišiem jo ta ir sveta lieta .

pirms 6 gadiem, 2015.03.07 19:22

vis

Visu vajadzetu noskaidrot kuras vietas bus ziedojumi lai ta naudiņas aizjet pareizas vietas un lai cilveki zinatu kur var ziedot Velenas baznicai , jo ziedojumi naktu no dažadam vietam kuriemta ir tuva sirdī .

pirms 6 gadiem, 2015.03.07 21:03

Malacis v

Vilis maceja visos laikos izlaviret gan vacijas gan krievu represijas laikos , esmu stradais ar Vili kolhoza laikos , bija labs draugs darba biedriem un visiem tani laika es nedomaju ka rakstišu tadus komentarus par baznicu un par Vili .

pirms 6 gadiem, 2015.03.09 18:22

?

Ka saprast? bistamo taisišanu ?? neskaidti rakstits.

pirms 6 gadiem, 2015.03.09 20:37

Citu datumu laikraksti

 • Nav viegli atrast strādniekus, kam uzticēties 3

  Nav viegli atrast strādniekus, kam uzticēties  5

   „Dālderi” nav vienīgais uzņēmums, kur darbā pieņem ārzemniekus. „Daudzi sūdzas, ka laukos valda bezdarbs. Protams, tā ir, bet darbu atrod tie, kuri...

 • Tā aiziet padomju godība

  Tā aiziet padomju godība  14

  Beidzot nojauc bijušo “Daiļrades” cehuGulbenieši ievērojuši, ka beidzot ir sākusies bijušā “Daiļrades” ceha nojaukšana Gulbenē. “Dzirkstelei” to...

 • Cieš sirmgalve un māja

  Cieš sirmgalve un māja  17

  Nedēļa sākas ar diviem sevišķi ļoti nepatīkamiem ceļu satiksmes negadījumiemŠonedēļ Gulbenē ir notikuši jau divi ceļu satiksmes negadījumi, no kuriem...

 • Kādreiz sapņotais – piepildījies ar uzviju 3

  Kādreiz sapņotais – piepildījies ar uzviju  2

  Druvēnieša Imanta Reimandova uzņēmums nākamgad svinēs 20 gadu jubilejuDruvēnietis Imants Reimandovs ir vietējais uzņēmējs ar stāžu, SIA “IMU”...

 • Pēdējā brīdī pamana dīvainību nolikumā

  Pēdējā brīdī pamana dīvainību nolikumā  11

  Vālas izslēgt iespēju interpretēt nolikumuDeputāts Valtis Krauklis vakar, 26.februārī, Gulbenes novada domes sēdē pamanīja dīvainus grozījumus...

 • Es piederu cilvēkiem

  Es piederu cilvēkiem  1

  Litenes tautas nama vadītāja Maija Leimane kultūras darbam ir atdevusi 26 gadusLitenes tautas nama vadītāja Maija Leimane šogad saņēma kultūras balvu...