Ko mēs tur īsti Rīgā aizstāvējām – Rīgu vai visu Latviju? 23

Pirms 30 gadiem uz barikādēm devās arī Jānis Princovs no Daukstēm. “No vietējā Daukstu kolhoza “Uzvara” iedeva autobusu, un mēs, vietējie zēni, līdzīgi domājošie, salasījāmies un braucām. Man nebija šaubu, ka jābrauc. Kas bija braucēji,......

(Rakstā ir 3147 simboli...)

Lasīt visu rakstu...

Pievieno komentāru

Komentāri 23

diemžēl arī mans vīrs šodien nožēlo,ka brauca.Šī nav tā Latvija,par kādu domājām,par kādu bijām gatavi cīnīties,kuras dēļ mēs daudz ko piecietām.Šī tagad ir nekaunīgu,bezjūtīgu,varas kāru cilvēku Latvija.Pārējie ir nostumti malā un neiederas šajā barā.

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.22 14:01

puff

Nostumti vai nogājuši maliņa un сижу такои обижены? Jā, nekur brīvajā pasaulē par kuru cīnījāties, neviens neko nevienam gatavu klāt nepienesa un nepienes. Par visu jārūpējas un jāpūlas pašam. No rīta līdz vakaram. Katru dienu. Gadiem, bez izejamām. ... un veciem varoņdarbiem nav nekādas, uzsveru - nekādas, nozīmes. Nozīme ir tikai tam ko tu vari tagad.

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.22 17:52

Tu un vīrs (vārds un arī godavārds)

dzīvoju, saņemu to , kas man pienākas... Kur ir nostumšana?, kāda ir bijusi aktivitāte, iesaistoties biedrībās, nodibinājumos un domubiedru grupās... Ejam kopā, runājam, domājam un , tad kopīgi sasaucamies....

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.25 20:30

uz Tu un vīrs (vārds un arī godavārds)

Sorosa fonds Latvija, Delna, Providus, Re.Baltica, Prudentija, Baltijas izcilības centrs. Pievienojies zombijiem!

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.26 08:25

Tiešām

Ir skaudri noskatīties, kā Latvija, kļuvusi par vienu no nabadzīgajām valstīm ES, drīz kļūs par Ziemeļkorejai līdzīgu varnešu un ieklīdušo latviešu privātbodīti

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.22 16:15

:)

Ak, meitene! Ziemeļkoreju pa gabalu neesi redzējusi. Tev īstu negaušu, ierāvēju un pašlabuma pielūdzēju, citiem ļauna vēlētāju 10 km rādiusā ir vairāk, nekā visā valdībā. Atver acis! Kāda tauta, tāda valdība.

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.23 10:45

Aivars

Cilvēka dabā ir idealizēt. Arī savus sapņus. Cik mēs katrs esam ielicis, lai sapņi kļūtu par īstenību? Tik arī saņēmuši pretīm. Jau tikai dēļ tā vien, ka mūsu dēliem nav jādien krievu armijā, bija vērts tur būt. Jā, arī es tur biju. 23 gadus jauns puika. Pieņemiet no manis šo dāvanu - savu valsti un brīvību! Izbaudiet! Es ietu atkal, ja vajadzētu.

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.22 17:42

Janka

Iebāz nu vecīt savu dāvanu sev tur kur saule neiespīd!

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.22 18:37

Aivars Jankam

Būs grūti:( Vietas par maz.

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.22 18:49

Aivars Jankam

Janka! Vai pareizi saprotu, ka esi no tiem kam vienalga kāds karogs virs pagastmājas plīvo? Naudu, gaļu un avīzi taču iedos jebkura valdība:) Ne tā?

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.23 07:39

Aivaram

Es arī biju tur! Man nav vienalga, kāds karogs plīvo pie pagastamājas! Tomēr, tā šausmīgā korupcija un tiesiskais nihilisms, kas 30 gados saplauka un sazēla noliek mani blakus Jānim P. Bezatbildība un visatļautība visos varas gaiteņos ir sasniegusi līderību ES valstu vidū. Tukšvārdība un smadzeņu skalošana no tā saucamajiem galma žurnālistiem ir apriebusies. Pēdējie hīti - vakcināciju valstī kūrēs dziesmu svētku dāmīte, veselības ministrs mums ir piānists, pašvaldību ministrs, kurš tikko beidzis skolu un ne sekundi nav strādājis pašvaldību vidē, tiesneša nolēmumu nosoda tieslietu ministrs un draud atlaist to no darba. Tādus piemērus varētu minēt kaudzēm! VAI TĀDĒĻ MĒS BIJĀM UZ BARIKĀDĒM, VAI TĀDU MĒS GRIBĒJĀM SAVU LATVIJU? Uzsveru, savu, ne iebraucēju, L A T V I J U!!!!!

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.23 12:07

Aivars

Lai gari neizplūstu teikšu ar vārdiem ko piedēvē Čerčilam: "Demokrātija nav laba pārvaldības sistēma, ... bet nekas labāks nav izdomāts." Piekrītu. Brāļi Igauņi parādīja ko var izdarīt no tā paša starta punkta. Ja kāds mūs piesmēja, tad tie bija vietējie - glābjot bezcerīgas bankas un "notirgojot" vēsturiskās teritorijas un vēl vesels saraksts "varoņdarbu". Nebija tie nekādi Zīgeristi ar banāniem. Krupīšus liek un liks rīt mūsu pašu latviski runājoši. Ir jau rezēti ministru krēslos arī vietējie saimniekpapi. Un kas? Tas pats sautīgais nekas.

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.23 19:18

Janka

Nē, Aivar, neesmu no tiem kak vienalga. Tālā jaunībā arī biju liels patriots, biju no pirmajiem zemessargiem. Pilnīgi esmu pret Amerikas un dejropas karoga uz savas ciempadomes!

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.25 14:59

PAR

Ja kāds domā ka valsti var uzbūvēt 30 gados, lai paskatās apkārt! Mēs savu brīvību atguvām. Sākumā mums visiem likās, ka sava VALSTS tas būs viegli. Patiesībā tikai šodien visi ir sapratuši, ka ilūziju pārvēršot realitātē uzvar finanses. Ļoti ceru, ka turpmākajos 30 gados mēs spēsim vienoties par kopīgu redzējumu. Par barikādēm, personīgi es tur nebiju, jo biju iesaukts PSRS bruņotajos spēkos. Esmu lepns par tiem cilvēkiem kuri cēlās un nostājās plecu pie pleca, spēra šo soli kas pārsteidza varas struktūras. Lai viņiem veselība, visu cieņu!

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.22 19:31

PRET

Diemžēl mums, kurie ir 50+, to vēl 30 gadu var nebūt.
Ne jau tāpēc cilvēki gāja uz barikādēm, lai visu mūžu dzīvotu nabadzībā.

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.22 20:00

tam pret

Esi tik labs un uzskaiti, kādas trīs lietas tu šajā dzīves pusgadsimtā esi ļoti vēlējies, smagi strādājis, bet tā arī neesi ieguvis. Un labi zini, ka pametot šo pasauli tā arī nesasniegsi. Nekāds nabags jau neesi, ja te vari tā žēli textot. Gribēji būt miljonārs - vajadzēja strādāt ar galvu, nevis rokām. Un tad arī vēl būtu jāsacenšās ar tādiem pašiem, kuri grib to pašu:)

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.22 20:30

i

nav slikti, Izdienas pensija ir, kod un kauc.

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.23 15:52

:)

Gan jau NĪ nodokļa atlaide 50% arī ir.

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.23 20:30

wolf

Es arī biju barikāžu aizstāvju rindās. Tolaik jau dzīvoju Rīgā, biju 23 gadus vecs. Nenozēloju. Tomēr nu jau kuro gadu skumjas pārdomas barikāžu atceres dienās. Viss izzagts un izlaupīts. Slēgtas skolas un slimnīcas. Tukši lauki, kur vasarā kilometru kilometriem braucot nav dzīvas dvēseles kam ceļu pajautāt. Alkoholisms. Vai trešā daļa tautas labprātīgi devusies emigrācijā. Atlikušie nu jau kuro gadu tiek nepārtraukti aplaupīti ar izdomātu OIK, bet nekas jau nemainās. Esam kļuvuši par Briseles un Vašingtonas pazemīgiem, truliem un iztapīgiem pakalpiņiem, kam nav savas pašu nostājas nevienā jautājumā. Pietiek kādam onkulim Amerikā pakratīt ar pirkstu un mēs esam gatavi slēgt jebkuru iestādi vai uzņēmumu. Un kas gan šeit vispār vairs pieder mums pašiem? Bezierunu iztapšana gļēvajai Eiropas Savienībai, kura nespēj un negrib nosargāt ne savas robežas, ne savu iedzīvotāju identitāti. Ir atgriezusies cenzūra, “kādam” nepatīkami viedokļi un komentāri tiek dzēsti bez žēlastības, ne mazāk kā padomju laikos. Kādu šeit var saskatīt nākotni vai perspektīvu…

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.25 14:21

Janka

100% taisnība! Jo ātrāk tiksim ārā no tās gejropas jo labāk!

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.25 14:55

vilks

Piekrītu pilnībā. Ar katru gadu ir aizvien drausmīgāk. Mums nav pat sava prezidenta un premjera. Tie arī tikai inportētie. Tur nederēja nekam, te ir milzīgie varneši! Nožēlojami.

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.25 15:52

Aivars

Igauņi bija tajās pašās starta pozīcijās. Kur ir viņi, kur mēs? Viņiem gan nacionālais sastāvs, tie paši stratēģiskie partneri, Tās pašas savienības un alianses. Dabas resursi daudz maz tādi paši. Labi, ir viņiem ko parakt no pazemes. Bet nekas super puper. Toties valdības viņi ievēlēt grib un prot. Vienīgais secinājums, kas uzprasās - latvieši, piedodiet, ir mīkstie. Neprot izturēt pārbaudījumusuzr varu, naudu un mīlestību. Tieši latvieši. Iesaku ar svaigu aci no vāka līdz vākam izlasīt Merķeļa darbu 'Latvieši'. Sapratīsiet, kāpēc tā. Jo gala beigās mēs esam iepriekšējo gadsimtu varu selekcijas augļi.

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.25 17:55

Citu datumu laikraksti

  • Paldies zemniekam par palīdzību!

    Vēlos izteikt publisku paldies Daukstu pagasta zemniekam Mednim. Trešdien, 13.janvārī, pulksten 6.10 no autoostas Gulbene-Daukstes-Jaungulbene braucu...

  • Labklājības ministre personīgi atbild gulbenietei

    Vēlos padalīties ar savu pieredzi šī gada sākumā, kad uzzināju, ka maniem diviem dēliem būs jāpaliek mājās līdz 25.janvārim sakarā ar pagarināto...

  • Daudz klusējām un lūdzām

    Biju pavisam vēl maza - tajā gadā gatavojos uzsākt skolas gaitas. 1991.gada janvāra izšķirīgās dienas atceros kā laiku, kad katru vakaru paliku ilgi...