1.martā mainās akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem un cigaretēm 4

Īstenojot samērīgu un pakāpenisku akcīzes nodokļa likmju paaugstināšanas politiku, 2021.gada 1.martā mainās akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem un cigaretēm.

Saskaņā ar grozījumiem likumā “Par akcīzes nodokli” 2021. gada 1. martā tiek paaugstinātas akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem un cigaretēm.

Iespējamā ietekme uz alkoholisko dzērienu cenām mazumtirdzniecībā (akcīze un PVN):

  • Alus (5% 0,5 l) + 0,01 eiro (ieskaitot PVN);

  • Vīns (0,75 l) + 0,05 eiro (ieskaitot PVN);

  • Degvīns (40% 0,5 l) + 0,20 eiro (ieskaitot PVN).

VID vērš uzmanību, ka visiem alkoholisko dzērienu apritē iesaistītajiem tirgotājiem 2021.gada 1.martā jāveic alkoholisko dzērienu inventarizācija, līdz 15.martam jāiesniedz VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) akcīzes nodokļa starpības aprēķins un līdz 14.aprīlim jāsamaksā akcīzes nodokļa starpība par krājumā esošajiem alkoholiskajiem dzērieniem.

Iespējamā ietekme uz cigarešu cenām mazumtirdzniecībā (akcīze un PVN):

  • Cigaretes (ja paciņas cena 3,60 eiro) + 0,12 eiro (ieskaitot PVN).

Tabakas izstrādājumu - cigarešu inventarizācija

  • 2021.gada 1.martā jāveic visiem tabakas izstrādājumu apritē iesaistītajiem komersantiem (izņemot mazumtirgotājus), līdz 15.martam jāiesniedz VID EDS akcīzes nodokļa starpības aprēķins un līdz 14.aprīlim jāsamaksā akcīzes nodokļa starpības summa par krājumā esošajām cigaretēm;

  • 2021.gada 1.aprīlī jāveic tabakas izstrādājumu mazumtirgotājiem, līdz 14.aprīlim jāiesniedz VID EDS akcīzes nodokļa starpības aprēķins (jāiesniedz arī gadījumā, ja krājumā nav cigarešu) un jāsamaksā akcīzes nodokļa starpības summa par krājumā esošajām cigaretēm.

Aicinām izmantot VID izstrādātos metodiskos materiālus, kas pieejami VID tīmekļvietnes sadaļā Nodokļi/Akcīzes nodoklis/ Informatīvie un metodiskie materiāli/ "Par akcīzes preču inventarizāciju, nodokļa starpības summas aprēķināšanu saistībā ar nodokļa likmju maiņu".

Papildu informāciju var iegūt, zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, izvēloties tēmu “Akcīzes nodoklis un akcīzes preču aprite”, vai rakstot uz e-pasta adresi APAD.lietvediba@vid.gov.lv vai VID EDS “Sarakste ar VID”.


Pievieno komentāru

Komentāri 4

Ciroze

Sveiki, ja! Drīz būšu klāt!

pirms 4 mēnešiem, 2021.02.25 13:38

kontrobanda

gaidiet ja šitā ies kaut uz kruķiem būšu klāt...

pirms 4 mēnešiem, 2021.03.01 10:34

Dunduks

Pridurki gatavie, nevis valdība
. Paši veicina kontrabandu. Neviens normāli domājošs cilvēks nepirks veikalā cīgas par 3,72,bet meklēs, kur nopirkt pa 2,20. Tā, ka naudiņa valsts kasei aiziet gar degunu. Būtu saprātīga cena, arī valsts kasē ieripotu naudiņa. Lai SKDS uztaisa pētījumu, cik smēķētāju pērk cigaretes veikalos un cik kontrabandu? Uz ***s būs tie valdības idiņi. Un tad, lai izdara secinājumus pajoliņi.

pirms 4 mēnešiem, 2021.03.01 19:25

Latvijas ziņas