2020.gada 1.janvārī mainās akcīzes nodokļa likmes naftas produktiem un tabakas izstrādājumiem 1

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka, īstenojot samērīgu un pakāpenisku akcīzes nodokļa likmju paaugstināšanas politiku, 2020.gada 1.janvārī mainās akcīzes nodokļa likmes naftas produktiem un tabakas izstrādājumiem.
VID atgādina, ka saskaņā ar likumā “Par akcīzes nodokli” noteikto 2020. gada 1. janvārī tiek paaugstinātas akcīzes nodokļa likmes naftas produktiem un tabakas izstrādājumiem (neskaitot cigaretes).

Iespējamā ietekme uz naftas produktu cenām mazumtirdzniecībā (akcīze un PVN):
Benzīns + 0,04 eiro (ieskaitot PVN);
Dīzeļdegviela+ 0,05 eiro (ieskaitot PVN);
Naftas gāze + 0,03 eiro (ieskaitot PVN).

Iespējamā ietekme uz tabakas izstrādājumu cenām mazumtirdzniecībā (akcīze un PVN):
Cigāri un cigarillas (10 gab. paciņā) + 0,09 eiro (ieskaitot PVN);
Smēķējamā tabaka (40 grami paciņā)+ 0,24 eiro (ieskaitot PVN).

Vēršam uzmanību uz to, ka naftas produktu un tabakas izstrādājumu apritē iesaistītajiem tirgotājiem jāveic atbilstošo preču inventarizācija, normatīvajos aktos noteiktajā termiņā jāiesniedz VID akcīzes nodokļa starpības aprēķins un jāsamaksā akcīzes nodokļa starpība par krājumā esošajiem naftas produktiem un tabakas izstrādājumiem.
VID ir izstrādājis izsmeļošu metodisko materiālu naftas produktu un tabakas izstrādājumu tirdzniecībā iesaistītajiem komersantiem, ar kuru var iepazīties VID interneta vietnē www.vid.gov.lv: “Nodokļi”, “Akcīzes nodoklis”, “Informatīvie un metodiskie materiāli”, atverot sadaļu “Par akcīzes preču inventarizāciju nodokļa starpības summas aprēķināšanu saistībā nodokļa likmju maiņu”. Aicinām to izmantot!  Papildus informāciju var iegūt, zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, izvēloties tēmu “Akcīzes nodoklis un akcīzes preču aprite”.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aija

Ar steigu domājat,gudrās galvas autobusus atpakaļ,lai tiekam uz darbu,citādi strīpām stāvēsim pēc pabalstiem ,jo jūs jau paši rūpējaties,lai mēs degvielu nevarētu nopirkt. Bet nopietni-jo tālāk,jo tiešām katrs spējīgāks cilvēks vai ģimene taisīsies projām. Jo paskatoties,kādi cilvēki braukā uz to pašu gateri tieši vecuma ziņā,tad drīz vien nebūs kas strādā.

pirms gada, 2019.12.21 17:51

Latvijas ziņas