Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina piedalīties pētījumā par COVID-19 riska uztveri un uzvedības maiņu

Lai sekmētu jaunā koronovīrusa ierobežošanu un lai izstrādātu rekomendācijas nepieciešamiem pasākumiem veselības saglabāšanai un veselību veicinošas uzvedības attīstīšanai, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras un Psiholoģijas laboratorijas pētnieki aicina iedzīvotājus piedalīties starptautiskā pētījumā. Tā mērķis ir noskaidrot cilvēku uzvedības izmaiņas kopš SARS-CoV-2 vīrusa uzliesmojuma, uzvedības izmaiņu motivāciju, kā arī noskaidrot priekšstatus par COVID-19 slimības attīstību.

Jeļena Koļesņikova, Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras docente: “Pašreizējās pandēmijas kontekstā ir svarīgi iegūt atbildes uz diviem jautājumiem, pirmais, kādi ir cilvēku uzskati par to, cik lielā mērā jaunais koronovīruss apdraud viņus personīgi, otrais, kā kopš vīrusa uzliesmojuma ir mainījusies viņu uzvedība un kāda ir bijusi šādas uzvedības maiņas motivācija.”

Starptautisko pētījumu EUCLID izstrādāja Vācijas Konstances universitātes pētnieki, aicinot iesaistīties arī kolēģus no citām valstīm. Iegūtie dati palīdzēs veidot cilvēka uzvedības psiholoģisko pamatojumu ne tikai SARS-CoV-2, bet arī citu vīrusu apkarošanai un iesaistīto speciālistu starpdisciplinārai sadarbībai. Iegūtie dati nodrošinās uz pierādījumiem balstītu pieeju sabiedrības informēšanai un izglītošanai, motivēšanai, pašefektivitātes, pašregulācijas, fiziskās un psihiskās veselības sekmēšanai.  

Pētījumā aicināti piedalīties visi Latvijas pilngadīgie iedzīvotāji, aizpildot anketu tiešsaistē: https://ej.uz/EUCLID_Latvia

Aptaujā ir iekļauti jautājumi par uzvedības izmaiņām kopš vīrusa uzliesmojuma, aizsardzības motivāciju, kā arī priekšstatiem un uzskatiem par turpmāko attīstību pašreizējā slimības uzliesmojuma kontekstā. Aptaujas aizpildīšana aizņem apmēram 10 minūtes, tā ir anonīma un konfidenciāla, pētījuma dati netiek izpausti trešajām personām un tiek izmantoti tikai pētījuma mērķiem. Pētījums ilgs vēl apmēram trīs mēnešus.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas