Aicina piedalīties zaļo un viedo pašvaldību hakatonā "Climathon"

Biedrība "Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris" sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabriku no 8.oktobra līdz 10.oktobrim organizē zaļo un viedo pašvaldību hakatonu "Climathon", aģentūrai LETA pavēstīja biedrības pārstāvji.

Paredzēts, ka hakatons notiks klātienē biedrības "Green Tech HUB" telpās Liepājā, Strautu ielā 4, kā arī tiešsaistē.

Dalībai hakatonā iespējams pieteikties līdz 1.oktobrim, aizpildot pieteikuma anketu pasākuma mājaslapā "climathon.rtu.lv".

"Climathon" dalībnieki 48 stundu garumā starpdisciplinārās komandās radīs inovatīvus risinājumus Latvijas pašvaldību identificētiem izaicinājumiem, kas saistīti ar Eiropas jaunās izaugsmes stratēģijas - Eiropas Zaļā kursa - prioritātēm.

Hakatona izaicinājumi aptver dažādus tematus - ilgtspējīga mobilitāte, aprites ekonomika, energoefektivitāte, ilgtspējīgas pārtikas ķēde, bioloģisko atkritumu apsaimniekošana, pielāgošanā klimata pārmaiņām pilsētvidē. Izaicinājumi izstrādāti kopā ar Liepājas, Valmieras, Gulbenes, Smiltenes, Ventspils, Kuldīgas, Cēsu pašvaldībām.

"Jau šobrīd ir skaidrs, ka ceļā uz ilgtspējīgāku, zaļāku un drošāku nākotni visiem būs jāstrādā kopā. Hakatons "Climathon" ir viena no platformām, kur tikties pašvaldību pārstāvjiem un pilsētu iedzīvotājiem, lai, kopā risinot aktuālus klimata un ilgtspējas izaicinājumus, radītu vienotu nākotnes vīziju, potenciāli veiksmīgas biznesa idejas un inovācijas," sacīja "Zaļo un viedo tehnoloģiju klastera" valdes locekle Anete Grundberga.

Hakatonam pieteikties aicināts ikviens interesents - gan individuāli, gan pilnībā nokomplektētās komandās divu līdz piecu dalībnieku sastāvā. Tiem, kuri būs pieteikušies individuāli vai arī nepilnās komandās, tās tiks veidotas pirms hakatona.

Komandām būs jārada novatoriski un ilgtspējīgi risinājumi un biznesa idejas, kuras hakatona laikā varēs attīstīt dažādu nozaru ekspertu - uzņēmējdarbības, mārketinga, ilgtspējas - un pašvaldību speciālistu pavadībā, tā dodot savu pienesumu ilgtspējīgiem un uz pozitīvu ietekmi balstītiem projektiem un biznesa idejām un Latvijas ilgtspējīgākai attīstībai.

Hakatonu rīko RTU Dizaina fabrika, kas pilda arī Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) koprades kontaktpunkta "EIT Climate-KIC Hub Latvia" funkcijas, sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Valmieras Attīstības aģentūru, Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteri un "EIT Food Hub Latvia".

Hakatons "Climathon" ir starptautiska iniciatīva, kas oktobrī vienlaikus notiks vairāk nekā 100 pasaules pilsētās, to skaitā arī Latvijas pilsētās Liepājā un Valmierā, radot tūkstošiem praktisku risinājumu klimata pārmaiņu izraisītām problēmām. Tā ir viena no EIT klimata zināšanu un inovāciju kopienas "Climate-KIC" programmām, ko Latvijā vairākus gadus organizē RTU Dizaina fabrika.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas