Aprīļa vidū plāno sākt pedagogu vakcināciju pret Covid-19; mudina dot plašākas iespējas skolās atsākt klātienes mācības

Patlaban tiek plānots personu vecumā virs 60 gadiem un pedagogu vakcināciju sākt no 12.aprīļa, valdības sēdē pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP). Šonedēļ tika sākta personu ar hroniskām slimībām vakcinācija, kas ir trešā prioritārā vakcinējamo grupa. Šajā grupā ietilpst arī personas, kuras dzīvo ar bērniem ar hroniskām un imūnsupresējošām slimībām, kā arī personas, kuras mājās aprūpē smagi slimas personas. Pēc ministra paustā, arī šo iedzīvotāju vakcināciju plānots sākt drīzumā.

Savukārt personas vecumā virs 60 gadiem ietilpst ceturtajā grupā, bet pedagogi - piektajā. Citastarp piektajā grupā ietilpst arī operatīvo dienestu darbinieki, robežsardzes un Valsts ieņēmumu dienesta darbinieki, ieslodzījuma vietu pārvaldes un Valsts probācijas dienesta darbinieki, Nacionālie bruņotie spēki, Zemessardze, kritiski svarīgie energoapgādes un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju komersanti, kā arī pašvaldību vēlēšanu norises nodrošināšanā iesaistītie kritiski svarīgie darbinieki. Tāpat šajā grupā ietilpst iestāžu kritiski svarīgie darbinieki un bāriņtiesu un sociālo dienestu darbinieki.

Tikmēr izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) aicināja Ministru kabinetu apsvērt iespēju atļaut klātienes mācības 12.klases skolēniem, lai 12.klases skolēni varētu labāk sagatavoties centralizētajiem eksāmeniem.

Trešdien Ministru kabineta sēdē Šuplinska ministriem atgādināja, ka Eiropas valstīs klātienes mācības, īpaši eksāmenu klasēm, turpina norisināties arī pie divu nedēļu Covid-19 saslimstības sliekšņa 530. Ministre uzsvēra, ka šis fakts ir jāņem vērā un jārespektē, lemjot par Latvijas turpmāko rīcību Covid-19 pandēmijā.

Ministre atzīmēja, lai 12.klases skolēniem varētu rīkot arī iknedēļas rutīnas skrīningu. Šuplinska norādīja, ka siekalu testēšana izglītības darbinieku vidū sevi ir pierādījusi kā efektīvu.

Pēc viņas teiktā, reģionu principā iknedēļas testēšana ļāva samazināt Covid-19 saslimšanu izglītības iestādē un normalizēt psihoemocionālo stāvokli 1.-4.klases skolēniem.

"Es vēlreiz uzsveru - reģionu principā testēšana ļauj samazināt saslimšanu un normalizēt psihoemocionālo stāvokli 1.-4.klasei un 12.klasē vajag klātienes nodarbības, lai sagatavotos eksāmeniem," sacīja ministre.

LETA jau ziņoja, ka no 22.februāra klātienes mācības 1.-4.klašu skolēniem atsāktas pašvaldībās, kas atbilstoši valstī noteiktajiem kritērijiem uzskatāmas par epidemioloģiski drošākām. Tomēr, pašām izvērtējot epidemioloģisko situāciju novadā un apkārtējās pašvaldībās, pašvaldības klātienes mācības 1.-4.klašu skolēniem vienā vai vairākās skolās var arī neatsākt.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas