Ar Covid-19 saistītie ierobežojumi būs spēkā līdz 7.februārim 4

Ar Covid-19 pandēmijas mazināšanu saistītie ierobežojumi valstī būs spēkā līdz 7.februārim, otrdien mediju pārstāvjus informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Par ierobežojumu turpināšanu otrdien konceptuāli vienojusies valdība un Krīzes vadības padome, tomēr gala lēmums par konkrētiem ierobežojumiem tiks pieņemts ceturtdien, 21.janvārī, gaidāmajā valdības sēdē.

Kariņš atzina, ka šonedēļ pirmo reizi vērojama Covid-19 izplatības stabilizēšanās, tomēr situācija slimnīcās saglabājas izteikti kritiska.

"Ņemot to vērā, tika pieņemts lēmums pagarināt esošos ierobežojumus līdz 7.februārim, savukārt mazajām klasēm no nākamās pirmdienas mācības notiks attālināti," sacīja Kariņš, piebilstot, ka ceturtdien tiks lemts par esošo ierobežojumu turpināšanu, nevis jaunu ieviešanu.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) piebilda, ka līdz 7.februārim saglabāsies arī prasība iedzīvotājiem nedēļas nogalēs ievērot komandantstundu.

Covid-19 izplatības ierobežošanai valstī no 9.novembra līdz 7.februārim ir izsludināta ārkārtējā situācija un noteikta virkne ierobežojumu.

Tomēr vairāki no tiem ir spēkā līdz 25.janvārim, piemēram, pienākums iedzīvotājiem brīvdienās ievērot komandantstundu, kā arī noteikti ierobežojumi attiecībā uz pakalpojumu un tirdzniecības jomām, arī izglītību.

Līdz 25.janvārim ir aizliegti skaistumkopšanas, pīrsinga un tetovēšanas pakalpojumi, sporta inventāra noma iekštelpās un fotopakalpojumi klātienē, izņemot fotogrāfiju izgatavošanu dokumentiem, kā arī saimnieciskie pakalpojumi klātienē, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu. Tāpat aizliegtas dzinējmedības.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Maija

Uzrakstīju savā pagasta sociālajam darbiniekam,kā mans 1klases bērns paliek mājā viens uz divām nedēļām,jo darba devējs kategoriski pateica nē dzīvošanai mājā bez pašas slimības ,tikai pieskatot bērnu. Ja paņēmuši lapu,brauks pārbaudīt uz māju. Tā ir pateikts daudzās darba vietās.
Valdības rīkojuma esot skolā nodrošināt darba grupas,ja skolēnu nav kur likt. Tāpat kā bērnudārzā. Kā atsāka mācīties 5 un 6 klase,tā tūlīt bija liels pieplūdums bērnu bērnudārzā, lai netraucētu mācīties.
Tagad atkal sāksies bardaks. Kā lai pastrādā,ja visu laiku jādomā,kas notiek mājā. Nav man vecvecāku. Nav kas pieskata.
Un tagad var piepildīties tas scenārijs,ko jau draudēja,kā visu skolu atstāt otru gadu. Pieminat manus vārdus!!!

pirms 7 mēnešiem, 2021.01.19 21:37

???

Da kam viņas, tās dzinējmedības.Zābakus kad varēs nopirkt???Ārā tomēr ziema.

pirms 7 mēnešiem, 2021.01.20 01:15

!

Gulbenē Betā strādā visas bodītes, tā kā ar zābakus nevar nopirkt tikai tad ja pats esi zābaks.

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.20 07:10

X

Un kāpēc BETA strādā visas bodītes? Kur skatās policija?

pirms 6 mēnešiem, 2021.01.20 08:33

Latvijas ziņas