Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar diskusijām Kuldīgā aizsāk EP vēstnieku skolu atklātās stundas

Piektdien, 24. janvārī, ar diskusijām divās Kuldīgas skolās aizsāksies Eiropas Parlamenta (EP) vēstnieku skolu programmas šī mācību gada atklātās stundas. Kuldīgā ar jauniešiem par ES budžetu un vērtībam diskutēs EP deputāts Roberts Zīle (ECR/VL-TB/LNNK).

 

Vispirms pulksten 10.00 Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolā paredzēta saruna par Eiropas vērtībām un cilvēktiesībam, bet pulksten 12.20 Kuldīgas Centra vidusskolā skolēni un citi interesenti lūkos noskaidrot, ko Kuldīgā  vajadzētu zināt par ES budžetu un kā to gribētu tērēt jaunieši. R. Zīle strādā EP Budžeta komitejā un ir Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas priekšsēdētāja vietnieks. 

 

“Lielāku aktivitāti pērn Eiropas vēlēšanās Latvijā lielā mērā nodrošināja jauniešu līdzdalības kāpums, par ko īpaši jāpateicas EP vēstnieku skolām. Esmu priecīga, ka jaunieši par Eiropas lietām turpina interesēties arī pēc vēlēšanām. Jāatzīmē, ka atklātās stundas pulcē novada iedzīvotājus un ekspertus - tajās var piedalīties ikviens,” norāda EP biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

 

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, par vēlēšanos piedalīties atklātajās stundās lūdzam rakstīt jolanta.bogustova@europarl.europa.eu.

 

Plašāk par atklāto stundu norises vietām un datumiem skolās visa Latvijā: https://www.europarl.europa.eu/latvia/lv/jauniesiem/ep_vestnieku/atklatas-stundas-2020.html

 

Par Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmu

Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programma tiek īstenota visās 28 ES dalībvalstīs. Latvijā tā darbojas ceturto gadu, un tajā iesaistīti apmēram 35 000 skolēnu 70 skolās. EP vēstnieku skolu skolotāji un skolēni brīvprātīgi izglīto un iesaista vienaudžus un sabiedrību diskusijās par Latvijai būtiskiem ES jautājumiem, tā stiprinot eiropeisko identitāti.

Viesojoties skolās, programmā aktīvi iesaistās arī no Latvijas ievēlētie EP deputāti.

 

Projektā iesaistītajām skolām pieejams šāds atbalsts:

  • Skolotāju semināri Latvijā un Briselē, saņemot metodisku atbalstu darbā par ES tematiku;
  • Dažādos mācību priekšmetos integrējami mācību materiāli par ES;
  • Izglītojoši pasākumi skolēniem, t.sk. dalība Eiropas Jaunatnes dienās un EUROSCOLA (skolēnu diskusijas un parlamentārā darba simulācijas) Eiropas Parlamentā Strasbūrā, Francijā;
  • Aktivitātes skolās, t.sk., atbalsts praktisku iesaistes mehānismu īstenošanai skolās ES tēmas ietvaros (Eiropas dienas organizēšana u.c.).


Papildu informācija

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas