Ar opozīcijas deputātu atbalstu amatu zaudē Rīgas vicemērs Baraņņiks 3

Ar opozīcijas deputātu atbalstu Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks (NDF) šodien tika atstādināts no vicemēra amata, kā arī atcelts no Rīgas Brīvostas valdes.

Par Baraņņika atcelšanu no vicemēra amata balsoja klātesošie "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" (GKR) deputāti, kā arī visi klātesošie opozicionāri, kopumā savācot 40 balsis.

Savukārt seši klātesošie neatkarīgie deputāti balsojumā nepiedalījās vispār.

Pēc opozīcijas pārstāvju paustā, viņi atbalstīja Baraņņika atcelšanu no vicemēra amata, jo "viņš nav un nekad nav bijis piemērots vicemēra amatam". Vienlaikus opozīcijas turpmākais plāns paredz sasaukt trīs ārkārtas sēdes pēc kārtas, taču tajās nepiedalīties, tādā veidā radot pamatu domes atlaišanai.

Juridiski domi var rosināt atlaist, ja trīs sēdes pēc kārtas nav kvoruma sēdes sākšanai. Ja deputāti sāk lemt par darba kārtības jautājumu, taču kvoruma trūkuma dēļ nepieņem nekādu lēmumu, sēde vienalga skaitās notikusi. Rīgas domē kvorumu sastāda vismaz 31 deputāts.

Neilgi pēc Baraņņika atstādināšanas no vicemēra amata viņš ar opozicionāru atbalstu tika atcelts arī no Rīgas Brīvostas valdes.

Baraņņika atstādināšana un sadarbības pārtraukšana ar Neatkarīgo deputātu frakciju (NDF) bija "Saskaņas" izvirzītā prasība GKR, lai turpinātu darbu koalīcijā.

Pēc "saskaņiešu" paustā, sadarboties uz NDF nav iespējams un šādu nostāju atbalstīja arī GKR vadība. Tikmēr Neatkarīgo deputātu frakcijas pārstāvji, kas ir Baraņņika frakcijas biedri, pauduši viedokli, ka vienkārši valdošajai koalīcijai "ir neērti".

Līdz ar sadarbības pārtraukšanu ar NDF, koalīcija paliek 28 deputātu sastāvā.

Baraņņiks amatā tika iecelts šī gada 29.martā, īsi pirms no amata tika atstādināts bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Gatis

Bet kur tādas sejas īpašnieks ir atrasts? Par ko domā kāds ārzemju cilvēks, kuram darba darīšanās iznāk saskarties ar šāda izskata Latvijas galvaspilsētas Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku? Vai par to, kāda atpalicība ir tik izdaudzinātajā Rīgā, ja tāda izskata ir tās galvenie pārstāvji? Kādi tak ir tie latvieši?

pirms gada, 2019.11.19 16:56

Siga

Tā tas ir - ģīmis tik tiešām ir glupa izskata.

pirms gada, 2019.11.20 12:51

Anšuks

Ar tādu dieva dotu ģīmi ne stundu nesēdētu domē, bet gan tikai uz viepļu konkursu par etalonu.

pirms gada, 2019.11.22 09:05

Latvijas ziņas