Ar šodienu var reģistrēt automobiļus ar vadību labajā pusē ekspluatācijai Latvijā 5

Ar 1. novembri Latvijā atļauts reģistrēt vieglos automobiļus ar stūri labajā pusē pēc to pielāgošanas braukšanai pa brauktuves labo pusi.

Valdība šī gada 10. jūlijā pieņēma Ministru kabineta (MK) noteikumus, kas nosaka transportlīdzekļu pielāgošanas prasības, kas jāizpilda personai attiecībā uz transportlīdzekli ar stūri labajā pusē.

Lai reģistrētu automobili ar stūri labajā pusē, to atbilstoši MK noteikumu prasībām jāaprīko ar:

– labās puses kustībai paredzētiem galvenajiem lukturiem;

– aizmugurējo miglas lukturi tā vidū vai kreisajā pusē vai diviem simetriski novietotiem lukturiem;

– papildus netiešās redzamības ierīcēm (videokameru, ekrānu, spoguļu pāri), lai nodrošinātu brauktuves kreisās puses pārredzamību no vadītāja sēdekļa labajā pusē.

Lai šāds transportlīdzeklis tiktu reģistrēts, ir jāveic tā pielāgošana atbilstoši iepriekš minētajām prasībām un transportlīdzeklis jāuzrāda agregātu numuru salīdzināšanai. Tā ietvaros pārbaudīs nomainīto gaismas ierīču un papildus netiešās redzamības ierīču esamību, kā arī transportlīdzekli jāreģistrē CSDD nodaļā.

Tehniskās apskates laikā inspektors pārliecināsies par transportlīdzekļa, tostarp uzstādītā papildaprīkojuma atbilstību Tehniskās apskates noteikumu prasībām.

Pastāvēs arī otrs veids, kā pielāgot šādus automobiļus, tos pārbūvējot, – vadības ierīces mainot uz kreiso pusi.

Papildus informāciju par prasībām, kas jāizpilda personai attiecībā uz transportlīdzekli ar vadības ierīcēm labajā pusē, iespējams iegūt CSDD mājas lapā https://www.csdd.lv/viegla-automobila-pielagosana-labas-puses-kustibai/viegla-automobila-pielagosana-labas-puses-kustibai vai zvanot uz CSDD informatīvo tālruni 670 257 77.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

starij

nu tik dosim vaļā skatīsamies tik ekrānos monitoros un kas notiek uz ceļa z aizmirsīsim avārijas divkāršosies bet neko darīt Latvijas valdībai jālien Eiropai PAKAĻĀ

pirms gada, 2018.11.02 04:57

Makro pakalpojumi

Latvijas simtgadei; saņemt savu finansējumu, lai realizētu savu projektu; samaksājiet rēķinus vai uzstādiet projektu un citu ...
sazinieties ar mani, izmantojot manu personīgo adresi

pirms gada, 2018.11.07 12:02

Ance

Pilnīgi piekrītu !!! Jau tagad kas notiek uz ceļa gaišā dienas laikā. Tu duraks brauc drusku virs 90,bet piemēram,Nordekas autobusi vai smagie tevi apdzen. Es tiešām nezinu,kādi vēl sodi jāliek vai jāizdomā kaut kas,lai valdītu trakos,kas nedomā ar smadzenēm. Vai biežāk jāņem tūlīt tiesības nost,ja tu izraisi avāriju. Nudien ir bail padomāt,kā uzsniga sniegs,kas vienmēr ir traģēdija. Mums ir gadījies,kā uz parasta ceļa apdzen pa labo pusi. Pat nepaspēj nobīties. Traks var palikt.

pirms gada, 2018.11.02 10:26

Jānis

Tā saucās dabīgā atlase! Telefonā skatīties nedrīkst, bet monitorā drīkst, a ko naktī, ka monitors šoferim acīs spīdēs?

pirms gada, 2018.11.05 18:56

ha

naktī s ar stūri labajā pusē aizliegs piedalīties satiksmē gudrie pēdiņās latvieši to izdomās

pirms gada, 2018.11.07 05:41

Latvijas ziņas