Ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpējiem piemēroti sodi 300, 500, 1000 un arī 2000 eiro

Gadumijā Valsts policija konstatējusi vairāk nekā 1500 ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpumu, turklāt vienā gadījumā par ballītes apmeklēšanu kādā viesu namā katram no tās dalībniekiem būs jāšķiras no 500 eiro, bet pasākuma rīkotājam - no 2000 eiro, aģentūru LETA informēja Valsts policijā (VP).

Kopumā Jaungada naktī komandantstundas kontroles pasākumos pārbaudītas 5346 personas, no tām 1779 gadījumos bijuši pamatoti aizpildīti pašapliecinājumi par uzturēšanās vietas atstāšanu.

Aizvadītajā naktī sākti 1136 administratīvā pārkāpuma procesi, kā arī fiksēts vēl vismaz 431 pārkāpums, par kuriem tiks sākti administratīvie procesi. Šie pārkāpumi konstatēti tieši komandantstundas ierobežojumu laikā no plkst. 22.00 līdz 5.00. Taču bijuši arī citi ārkārtējas situācijas ierobežojumu pārkāpumi.

Daudzos gadījumos piemēroti sodi 300, 500, 1000 un arī 2000 eiro.

Likumsargi kādā Siguldas tuvumā esošā viesu namā konstatēja pulcēšanos privātā pasākuma, kur tika svinēts Jaungads. Šajā gadījumā 11 pasākuma dalībniekiem katram piemērots sods 500 eiro apmērā, bet pasākuma organizatoram - 2000 eiro. Tāpat sākts administratīvā pārkāpuma process pret viesu nama īpašnieku kā juridisku personu.

Kā norāda VP, bijis vērojams, ka daļa iedzīvotāju ikgadējo Jaungada salūtu mēģinājuši izšaut jau pirms plkst.22.00 vai to darījuši privātmāju teritorijā. Tomēr policija bija informēta, ka personas šāvušas raķetes arī daudzīvokļu namu pagalmos, vienlaikus meklējot risinājumus, kā to darīt nepamanītiem, piemēram, ātri izskrienot ārā no mājas, noliekot raķetes un skrienot atpakaļ.

Vienā gadījumā likumsargi konstatējuši, ka kāda persona Rīgā šauj salūtu no braucošas mašīnas. Saistībā ar šo gadījumu sākts administratīvā pārkāpuma process.

Policistiem šajā naktī visā Latvijā diezgan bieži nācies saskarties arī ar agresīviem un iereibušiem iedzīvotājiem, kuri centušies konfliktēt ar likumsargiem. Vēloties veikt datu pārbaudi, daudzos gadījumos personas nav pildījušas policijas darbinieku likumīgās prasības, nepārtraukušas pārkāpumus, atteikušās nosaukt savus personas datus.

Ir arī bijuši gadījumi, kad šīs personas ir izrādījušas fiziku pretošanos, grūstījuši policijas darbiniekus, kā arī vienā gadījumā nodarījuši vieglus miesas bojājumus. Attiecīgi par šiem gadījumiem sākti administratīvā pārkāpuma procesi, kā arī kriminālprocess.

Iedzīvotāji ir mēģinājuši rast dažādus risinājumus, lai apietu noteikumus, tomēr tas viņiem nav izdevies, skaidroja policijā. Piemēram, kāda persona centusies apmānīt policiju par nepieciešamību atstāt dzīvesvietu pēc plkst.22.00, lai dotos uz aptieku. Lai pārliecinātos par pausto datu patiesumu, policisti pavadījuši personu līdz aptiekai, un galu galā izrādījies, ka aptiekā nekas nav nepieciešams.

Policija atgādina, ka komandantstundas laikā iedzīvotāju pienākums atrasties savās dzīvesvietās brīvdienās un svētku dienās laikā no plkst.22.00 līdz 5.00 ir spēkā līdz 4.janvārim, kā arī no 8.janvāra līdz 10.janvārim.

Lai nodrošinātu ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu uzraudzību, gadumijā visā Latvijā tikai iesaistīti plaši resursi. Papildus policijas spēkiem, kas veic ikdienas pamatuzdevumus, aizvadītajā naktī uzraudzībā tika iesaistīti vēl 1506 Valsts policijas un 178 pašvaldību policisti, 53 robežsargi un 298 zemessargi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas