Atsevišķos gadījumos ieroču atļaujas varēs saņemt ar pasta starpniecību

4.februārī Ministru kabinets apstiprināja grozījumus Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumos Nr.360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", paredzot, ka ieroča atļaujas dublikātu, atkārtoto ieroču atļauju vai ieroča atļauju, kuru nepieciešams pagarināt, tagad varēs saņemt pa pastu. Par to informē Iekšlietu ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Samanta Nalivaiko.

Grozījumi noteikumos tika izdarīti, lai mazinātu inficēšanās risku ar Covid-19 infekcijas slimību.

Persona, kura vēlas saņemt attiecīgo ieroča atļauju, varēs iesniegt Valsts policijai iesniegumu un vienu fotogrāfiju (3x4 cm), ja tāda ir nepieciešama attiecīgās ieroča atļaujas saņemšanai, izmantojot pasta pakalpojumus.

Valsts policija izskatīs saņemto iesniegumu un pieņemto lēmumu paziņos iesniedzējam. Ja tiks pieņemts lēmums izsniegt ieroča atļaujas dublikātu, atkārtoto ieroču atļauju vai ieroča atļauju, kuru bija nepieciešams pagarināt, tā tiks nosūtīta pa pastu. Pēc 30 dienām policija sazināsies ar attiecīgo personu, lai pārbaudītu, vai tā ir saņēmusi pa pastu nosūtīto ieroča atļauju.

Pārējo ieroču atļauju saņemšana notiek atbilstoši normatīvajos aktos par ieroču apriti noteiktajā kārtībā, jo ir nepieciešama ieroču pārbaude Valsts policijā klātienē.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas