Austrumu slimnīcā izveido papildu nodaļu un nosaka ierobežojumus pakalpojumiem

Lai, palielinoties Covid-19 pacientu skaitam, arī turpmāk Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā varētu nodrošināt šo pacientu ārstēšanu, stacionārā "Gaiļezers" tiks papildus iekārtota un atvērta otra Bīstamo infekciju nodaļa - Nr.86, aģentūru LETA informēja iestādes pārstāve Ilga Namniece. Vienlaikus no otrdienas slimnīcā vairs netiks uzņemti pacienti Ķirurģijas dienas stacionārā un Plānveida īslaicīgajā ķirurģijā, Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas nodaļas stacionāra "Gaiļezers" dienas stacionārā.

Pacienti vairs netiks uzņemti arī Neiroloģijas dienas stacionārā. Visiem minēto ārstniecības struktūrvienību pacientiem, kuriem būs jāturpina vai jāpabeidz ārstēšana saskaņā ar medicīniskām indikācijām, tā tiks nodrošināta stacionārā "Gaiļezers".

Tā kā Covid-19 pacientu ārstēšanai nepieciešami mediķi un ārstniecības personāls, kas jau iepriekš būtu ārstējuši dažādas respiratorās saslimšanas un zina rīcības algoritmus, tika pieņemts lēmums, ka jaunizveidotajā 86.nodaļā - Bīstamo infekciju nodaļā - pacientus ārstēs Iekšķīgo slimību klīnikas Pulmonoloģijas nodaļas mediķi.

Savukārt Pulmonoloģijas nodaļas pacientiem ārstēšana stacionārā tiks nodrošināta arī turpmāk, pārvietojot uz citām stacionāra "Gaiļezers" nodaļām.

Austrumu slimnīca ir galvenā Covid-19 pacientu ārstniecības slimnīca Latvijā. Patlaban kopskaitā 168 Covid-19 pacienti ārstējas Latvijas Infektoloģijas centrā, Tuberkulozes un plaušu slimību centrā, kā arī stacionāra "Gaiļezers" Toksikoloģijas un sepses klīnikā un 85.Bīstamo infekciju nodaļā, kur ārstējas Covid-19 pozitīvie pacienti ar dažādām citām saslimšanām. Visas minētās ir Austrumu slimnīcas struktūrvienības.

Tāpat kā līdz šim, visu diennakti pacientiem tiks sniegta palīdzība stacionāra "Gaiļezers" Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas klīnikā.

Slimnīca vērš uzmanību, ka joprojām cilvēki var apmeklēt Austrumu slimnīcas stacionāru ārstus ambulatori, kā arī veikt diagnostiskos izmeklējumus, medicīniskās procedūras un manipulācijas saskaņā ar iepriekš veikto pierakstu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas