Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Autovadītāji turpmāk nevarēs atteikties no pūšanas alkometrā 8

21. aprīlī Ministru kabinets pieņēma grozījumus Ministru kabineta 2018. gada 27. novembra noteikumos Nr.719 „Kārtība, kādā nosaka alkohola koncentrāciju asinīs un izelpotajā gaisā un konstatē narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmi”. Grozījumi paredz, ka pirms transportlīdzekļa vadītāja pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai izelpotajā gaisā veikšanas, Valsts policijas vai Valsts robežsardzes amatpersona informē transportlīdzekļa vadītāju par administratīvo atbildību par atteikšanos no minētās pārbaudes.

Ja transportlīdzekļa vadītāja pārbaudi alkohola koncentrācijas noteikšanai izelpotajā gaisā nav iespējams veikt vai, ja transportlīdzekļa vadītājs atsakās no minētās pārbaudes, vai nepiekrīt tās rezultātiem, tad amatpersona izdara attiecīgu ierakstu protokolā.

Transportlīdzekļa vadītāja nogādāšana tuvākajā ārstniecības iestādē medicīniskās pārbaudes veikšanai paredzēta tikai tad, ja transportlīdzekļa vadītāja pārbaudi alkohola koncentrācijas noteikšanai izelpotajā gaisā nav iespējams veikt.

Jau ziņots, lai būtiski atslogotu Valsts policijas amatpersonu un ārstniecības personu resursus, kas ārkārtējās situācijas laikā ir būtiski noslogotas, kā arī ievērojot to, ka alkohola koncentrāciju precīzi var noteikt ar tehniskajiem līdzekļiem, proti, verificētām portatīvām mērierīcēm, Administratīvo pārkāpumu kodeksā  noteikta administratīvā atbildība par atteikšanos veikt pārbaudi alkohola koncentrācijas noteikšanai, ja pārbaude tiek veikta, izmantojot portatīvo mērierīci.


Pievieno komentāru

Komentāri 8

Janka

Ārkārtas situācijas aizsegā tiek "cepti" cilvēku tiesības ierobežojoši likumi! Vai tāda ir demokrātiska valsts?

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.22 19:52

Jurka

Nešmigo pie stūres un nebūs jāpiesauc "demokrātija"!

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.23 08:14

?

un kā lai pierāda, ja policists grib izspiest kukuli un safabricē pūtienu vai atteikšanos?

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.23 08:33

!!!

Tur jau ir tā problēma. Zinu kā menti apčakarē cilvēkus.

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.23 18:19

Jankam >>>

Debila, ko murmuļo par demokrātiju! Vai tad nezini, ka tur, kur ir demokrātija, ir vispārējs bardaks?
Ja par cilvēktiesībām, tad:
1. Ir jābūt cilvēkam, ne lopam, tad varēs murmuļot par cilvēktiesībām.
2. Cilvēktiesības ir arī tad, kad tevi oficiāli var izrakt no kapa un izbarot seskiem. https://www.dzirkstele.lv/sludinajumi/lauksaimnieciba/perk/12514

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.23 11:35

Janka

Varētu teikt, ka tev smadzenēs bardaks, bet tev tādu vienkārši nav!

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.23 18:17

priekš to Janka

Tu esi pārliecināts, ka tev ar smadzenēm viss ir kārtībā. Jā, palīgskolu beigušie un arī tie, kas vēl ""studē"" šajās lauku universitētēs, kā palīgskolas bieži vien dēvē, parasti sevi uzskata par tiem zinošākajiem un pilnīgākajiem. Tevi gaida gaiša nākotne tavā demokrātijā.

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.24 09:34

Janka

Nevajag spriest pēc sevis! Man dzīvē viss ir kārtībā.

pirms 3 mēnešiem, 2020.04.24 10:20

Latvijas ziņas