Balstoties uz epidemioloģisko situāciju, varētu lemt par ziemas brīvlaika pagarināšanu 2

Tiek apsvērta iespēja pagarināt skolēnu ziemas brīvlaiku pēc 2021.gada 4.janvāra, aģentūrai LETA apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Ministrijā norādīja, ka balstoties uz epidemiologu ieteikumiem un konkrētajiem saslimstības rādītājiem, varētu tikt pieņemts lēmums par brīvlaika pagarinājumu.

Vaicāti, kāda ir šī lēmuma argumentācija, IZM uzsvēra - tikai epidemioloģiskā situācija valstī. "Ja saslimšana nemazinās, tad tiek izmantota iespēja pagarināt brīvlaiku," pauda ministrijā.

Pēc ministrijā sniegtās informācijas, situācija Eiropā esot līdzīga - vairākas valstis apsverot šādu iespēju, meklējot dažādus kompensācijas mehānismus, ja ziemas brīvlaiku nāktos pagarināt. Piemēram, daļa apsverot iespēju atteikties no citām brīvdienām pavasarī, vai tās saīsināt.

Līdz šim plānots, ka skolēnu brīvlaiks šajā mācību gadā būs no 21.decembra līdz 2021.gada 1.janvārim.

Kā ziņots, Covid-19 izplatības ierobežošanas nolūkos valstī izsludinātā ārkārtējā situācija pagarināta līdz 11.janvārim.

Ņemot vērā, ka Covid-19 pandēmijas dēļ situācija Latvijas ārstniecības iestādēs tuvojas kritiskai, speciālisti un politiķi gatavojas lemt par vēl stingrāku ierobežojumu noteikšanu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

...

Tas būtu labāks risinājums, skolēni brīvlaikā un mācīsies kad varēs klātienē. Tās pāris nedēļas, mēneši neko nemainīs.

pirms mēneša, 2020.12.14 18:09

Ance

Nu kā tad !!! Kāpēc jau tagad runā,vai bērniem var izlikt atzīmes vai nevar? Tāpēc,kā darbu nav vai tā izpildīti,kā nav ar ko novērtēt.
Tagad arī atpūtīsies divas nedēļas. Jo ar steigu jāsāk mācīties. Gada beigās būs brīnumi.
Kāpēc valdība atļauj rīkot kaut ko tādu,kas notika sestdien? Cik tur bija arī bērnu? Tīši meklējam slimību? Tā kā jau nepietiktu problēmu.

pirms mēneša, 2020.12.15 11:33

Latvijas ziņas