Biežākā kļūda aizpildot saskaņoto paziņojumu – nepareizi uzzīmēta negadījuma shēma

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) apkopojis būtiskākās kļūdas, ko autovadītāji pieļauj aizpildot saskaņotos paziņojumus. “Visbiežāk ceļu satiksmes negadījumos (turpmāk – CSN) iesaistītie kļūdās zīmējot negadījuma shēmu, kā arī norādot negadījuma apstākļus,” informē LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins, piebilstot, ka līdzīga statistika vērojama gan aizpildot saskaņotā paziņojuma protokolus drukātā formā, gan arī elektroniski – LTAB OCTA mobilajā lietotnē.

Saskaņotajā paziņojumā CSN iesaistītajiem jāuzzīmē negadījuma skice sadursmes brīdī, norādot brauktuvju plānu, transportlīdzekļu kustības virzienus, to stāvokli sadursmes brīdī, ceļa apzīmējumus, ielu vai ceļu nosaukumus. “Diemžēl daudzos aizpildītajos saskaņotajos paziņojumos, redzam, ka autovadītāji attēlojuši spēkratus tādā stāvoklī, kādi tie ir jau pēc negadījuma, nav norādījuši transportlīdzekļu kustības virzienus,” skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs.

Tāpat novērojamas kļūdas vai neprecizitātes norādot negadījuma apstākļus. “Ir situācijas, kad paziņojumā negadījuma apstākļi nav atzīmēti vispār, tie ir pretrunīgi vai neatbilst skicē attēlotajiem, piemēram, abas puses atzīmē, ka transportlīdzekļi stāvēja,” norāda J.Abāšins.

LTAB valdes priekšsēdētājs uzsver – nav būtiski, kura no pusēm aizpilda saskaņotā paziņojuma A (zilo) vai B (dzelteno) sadaļu. Svarīgi, lai abas puses spēj vienoties par CSNg norises laiku, vietu un apstākļiem, kā arī precīzi attēlo negadījuma skici sadursmes brīdī. Tas ļaus apdrošinātājam objektīvi izvērtēt CSNg apstākļus, noteikt, kurš no iesaistītajiem bijis negadījuma izraisītājs, kurš – cietušais, kā arī ātrāk lemt par atlīdzību izmaksu,” rezumē J.Abāšins, piebilstot, ka ļoti svarīgi, lai abas negadījumā iesaistītās puses saskaņotajā paziņojumā norādīto inormāciju būtu apliecinājušas ar saviem parakstiem.

Pamācība – kā pareizi aizpildīt saskaņoto paziņojumu drukātajā versijā šeit 

1997. gadā Latvijā tika ieviesta OCTA sistēma. Tiesības veikt OCTA apdrošināšanu Latvijā ir AAS “Balta”, AAS “Baltijas Apdrošināšanas Nams”, AAS “BTA Baltic Insurance Company”, “Compensa Vienna Insurance Group” ADB Latvijas filiāle, “ERGO Insurance” SE Latvijas filiāle, ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle, “If P&C Insurance” AS Latvijas filiāle un “Swedbank P&C Insurance” AS Latvijas filiāle.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas