Brīvdabas muzejs aicina mūsdienu amatniecības meistarus pieteikties dalībai e-gadatirgū

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs sadarbībā ar Luminor banku aicina mūsdienu amatniecības meistarus, kas iepriekš ir piedalījušies klātienes tirdziņos un izgājuši komisijas pārbaudi, pieteikties dalībai virtuālajā gadatirgū www.egadatirgus.lv.

“Līdz ar pulcēšanās ierobežojumiem šogad tika pārcelts ne tikai ilgi gaidītais 50. jubilejas Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja rīkotais ikgadējais gadatirgus, bet arī daudzi citi pasākumi ar tirdziņiem, kuros savus darbus iegādāties piedāvāja arī meistari, kas darina dažādas mūsdienīgas lietas. Tāpēc virtuālais gadatirgus ir lieliska iespēja vienuviet piedāvāt iegādāties dažādus skaistus, kvalitatīvus tradicionālos un modernos mūsdienu darinājumus, ko ar rokām veidojuši labākie meistari tepat Latvijā,” stāsta Brīvdabas muzeja direktora vietniece Kristīne Kūla.

Līdzšinējā gadatirgus dalībnieku virtuālos stendus, kopš portāla atklāšanas augustā, apmeklējuši jau vairāk nekā 30 tūkstoši cilvēku. Interesi par egadatirgus.lv jo īpaši izrādījuši tautieši ārzemēs – ASV, Lielbritānijā, Vācijā, Īrijā, Austrālijā, Kanādā un citur. Visbiežāk tie ir cilvēki vecumā no 25-34 (27 %) un 55-64 gadiem (22 %), ar mūsdienu amatnieku pieaicināšanu e-gadatirgus rīkotāji cer uzrunāt arī jauniešus vecumā līdz 24 gadiem.

Tiek gaidīti pieteikumi arī no amatniekiem, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus. 

E-gadatirgum aicināti pietiekties tie interesenti, kas iepriekš ir piedalījušies kādā no Brīvdabas muzeja organizētajiem pasākumiem un izgājuši komisijas pārbaudi, tajā skaitā tradicionālā amata meistari. Pieteikumi dalībai www.egadatirgus.lv tiks gaidīti līdz šī gada 30. novembrim, rakstot e-pastu uz gadatirgus@ka.lv.

Tirgošanās portāls www.egadatirgus.lv darbojas kā e-katalogs, kurā pircēji no Latvijas un citām valstīm var aplūkot vietējo amatnieku un mājražotāju piedāvājumu un sazināties ar meistariem, lai iegādātos izvēlētās preces. Projekta atbalsta DPD Latvija, kas palīdz iegādātajiem darinājumiem ātri un droši nonākt pie pircējiem gan Latvijā, gan citviet Eiropā.


Pievieno komentāru

Latvijas ziņas