Brīvdienās ierobežota tirdzniecības centru darbība

Līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī ieviesti stingri epidemioloģiskās drošības pasākumi tirdzniecības nozarē.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs īpaši aicina visus tirdzniecības veikalu vadītājus godprātīgi ievērot šobrīd valstī noteiktos noteikumus. “ Esam saņēmuši informāciju par komersantu vieglprātīgu attieksmi pret šobrīd noteiktajiem ierobežojumiem attiecībā uz tirdzniecības centru darbību. Saimniecības preces šobrīd uztveram kā primāri nepieciešanās mūsu iedzīvotājiem, taču mēbeļu un būvmateriālu veikalus aicinu brīvdienās nestrādāt! Gribu uzsvērt - šis nav tas gadījums, kad būtu jāmeklē veidi, kā apiet regulējumu. Lūdzu izturēties ar sapratni. Būsim sociāli atbildīgi un solidāri. Mūsu valsts iedzīvotāji un viņu veselība ir valsts prioritāte. Es nevēlētos, lai būtu jāpieņem vēl stingrāki un vēl vairāk komercdarbību ierobežojoši mēri,” tirgotājus aicina ministrs.

Brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros var darboties:pārtikas veikali (t.sk. specializētie pārtikas veikali (saldumi, konditorejas, utt.),
aptiekas (tai skaitā veterinārās aptiekām),
optikas veikali,
dzīvnieku barības veikali,
grāmatnīcas,
preses tirdzniecības vietas,
higiēnas un saimniecības preču veikali,
telekomunikācijas preču un pakalpojumu vietas,
preču izsniegšanu, kas iegādātas internetveikalos.

MK rīkojuma par ārkārtējās situācijas izsludināšanu izpratnē tirdzniecības centri ir ēkas, kas iekārtotas pastāvīgai un sistemātiskai tirdzniecībai ar kopējo tirdzniecībai atvēlēto platību vismaz 10 000 m2 vai kurās atsevišķās tirdzniecības vietās darbojas vismaz 10 tirdzniecības dalībnieki vai pakalpojuma sniedzēji.

Lai mazinātu cilvēku drūzmēšanos tirdzniecības vietās, samazināts maksimāli pieļaujamais cilvēku skaits tirdzniecības telpās, nosakot, ka tirdzniecības vietā uz vienu apmeklētāju jāparedz ne mazāk kā 10 m2 no publiski pieejamās telpu platības.

Tirdzniecības pakalpojumu sniedzējiem pie ieejas veikalā ir jānorāda informācija, tai skaitā svešvalodā, par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kas vienlaikus var atrasties šajā vietā.

Tāpat ielu tirdzniecībā un tirdzniecībā atklātā tirgus teritorijā ir jālieto mutes un deguna aizsegu.

Vienlaikus atgādinām, ka joprojām spēkā ir arī iepriekš noteiktie drošības pasākumi tirdzniecības vietās:
mutes un deguna aizsegu lietošana gan veikalu apmeklētājiem, gan darbiniekiem,
2 metru distances ievērošana,
apmeklētāju informēšana par piesardzības prasībām,
pastiprinātas higiēnas ievērošana,
darbinieku veselības stāvokļa uzraudzība.

Atgādinām, valdības noteiktie pienākumi tirgotājiem, kā arī papildu ieteicamie drošības pasākumi vienuviet publicēti Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē. Tāpat tirgotājus aicinām izmantot sagatavotos informatīvos materiālus, lai informētu veikalu apmeklētājus par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu telpās, masku lietošanu, distances ievērošanu un citus.

Tāpat atgādinām, ka ikviens tirdzniecības nozares uzņēmums aicināts pievienoties Memorandam par sociāli atbildīgas politikas īstenošanu tirdzniecības nozarē un izmantot sagatavotos vizuālos materiālus par sejas aizsegu lietošanu, distances ievērošanu un maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu veikalos; papildu informācija par to arī skatāma ministrijas tīmekļa vietnē. 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas