Covid-19 dēļ var nākties ieviest vēl stingrākus ierobežojumus 6

Covid-19 izplatība Latvijā ir vērtējama kā "ļoti, ļoti nopietna", un, ja situācija neuzlabosies, strikti ierobežojumi būs jāievieš visā valstī, šodien preses konferencē uzsvēra veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Viņķele, vēršoties pie sabiedrības, uzsvēra, ka Covid-19 izplatība un ceturtdienas ļoti lielie inficēto līdzcilvēku skaitļi liecina par to, ka "situācija ir ļoti, ļoti nopietna".

Politiķe brīdināja, ka veselības aprūpes sistēma, slimnīcas un personāls, kas šādā režīmā strādā kopš marta, ir tuvu pie robežas, kad būs būtiski jāierobežo veselības aprūpes pakalpojumi cilvēkiem, kuri gaida plānveida palīdzību.

Viņa atgādināja, ka rīt spēkā stāsies striktāki ierobežojumi, kas būtiski ietekmēs izglītības iespējas un saimnieciskās aktivitātes 12 pašvaldībās. "Ja situācijas stabilizācija nenotiks, striktāki ierobežojumi, būs jāattiecina uz visu valsti," uzsvēra Viņķele.

Ministre skaidroja, ka striktāki ierobežojumi valsts mērogā nozīmētu kā minimums esošo uz vairāk Covid-19 skartajām pašvaldībām attiecināmo ierobežojumu ieviešana visā valstī.

"Tas nozīmētu, piemēram, ierobežojumus sporta pasākumiem, tirdzniecības pakalpojumiem, privātiem pasākumiem un izglītības procesam. Tas būtu viens solis, kas vērtējams visā valstī," teica ministre.

Viņķele uzsvēra, ka, raugoties uz citu Eiropas valstu pieredzi Covid-19 apkarošanā, secināms, ka citviet ieviesti ievērojami stingrāki ierobežojumi, tostarp pārvietošanās ierobežojumi.

"Ja skatāmies uz citām valstīm, tad redzam ļoti drastiskus ierobežojumus, un diezin vai vairums Latvijas iedzīvotāju gribētu tos pie mums. Tādi ierobežojumi nozīmētu pārvietošanās ierobežojumus. Ir valstis, kur atļauts pārvietoties tikai noteiktā attālumā no dzīvesvietas," stāstīja ministre, piebilstot, ka mēnešiem ilgi iedzīvotājiem tiek uzsvērta nepieciešamība ievērot Latvijā ieviestos ierobežojumus.

Viņķele gan atzina, ka sadarbības spēja ar sabiedrību ir vājinājusies, par ko liecina tas, ka ierobežojumi, kas attiecināmi uz katru cilvēku individuāli, netiek ievēroti. Sadarbības vājināšanos Viņķele gan saista arī ar atbalsta pasākumu trūkumu, ar ko valdībai "lemšana sokas mazliet smagnēji".

Ministre arī uzsvēra, ka ākārtējā situācija Latvijā tiks pagarināta, bet par termiņiem valdība lems jaunnedēļ. "Skaitļi liecina, ka ārkārtējās situācijas pagarināšana ir realitāte, bet pagarinājuma termiņš varētu būt redzams jaunnedēļ pēc nedēļas datu apkopošanas," teica ministre.

Kā ziņots, trešdien Latvijā atklāti 898 Covid-19 gadījumi, bet četri Covid-19 pacienti miruši, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Vakar slimnīcās ievietoti 94 Covid-19 pacienti, savukārt kopumā slimnīcās patlaban ārstējas 489 ar jauno koronavīrusu sasirgušie, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

dr

Uz kādu sadarbību ar sabiedrību šī valdība var gaidīt, ja valdība sev pieliek algas, nodrošina sev visas priekšrocības, bet cilvēkiem atņem pat iespēju strādāt un pelnīt. Bet nedod ne nodokļu atvieglojumus, ne pabalstus.

pirms mēneša, 2020.11.26 19:44

!

Algas ceļ katru gadu, jau labu laiku. To paredz likums. Likumu tāču nedrīkst neievērot( vismaz šajā gadījumā). :) Priekšrocības arī ir bijušas visu laiku. Sākot ar nodokļu maksātāju apmaksāta transporta izmantošanu savām vajadzībām un beidzot ar manikīra vai friziera apmeklējumu darba laikā. Par pabalstu gan nevajadzētu žēloties, ja esi maksājis nodokļus, tad gausties īsti nav par ko. Vienīgi varbūt valdības rīcības temps.

pirms mēneša, 2020.11.27 10:14

?

Par pabalstiem gan nevajag fleitēt! Mazais uzņēmējs maksā tūkstošiem nodokļus, bet pretī nesaņem neko. Nosacījumi ir tā uzrakstīti, ka atbalsts pienākas tikai izredzētajiem.

pirms mēneša, 2020.11.27 12:10

Ile

Ierobežojumi tiek ievesti un ievēroti. Visas pilsētas maskas vien redzi bet ne sejas.Nevajag cikstet ka vainīgi cilvēki bla.....bla...bla.Vairs paši nezināt ka mūs iebiedēt. Normālu ministru vajag bet ne šito v....u!

pirms mēneša, 2020.11.27 15:12

!!! !!!

Ile, nefleitē! Paskaties lielviekalos - maskas ir (ne gluži visiem), bet ko tas dod, ja ir vēl daudzi, kam degungals ārā; 2m distances ievēro vien daži; pēc pirkuma apmaksas tūlīt aiz kases ir hronisks divu cilvēku sastrēgums, kamēr tie savāc savas preces; neviens neaizdomājas (ne valdība ne veikali), ka grozu rokturus arī ir jādezinficē, jo pircēji savas rokas dezinficē pavirši vai vairums it nemaz. Par ko tad brīnamies? Stulbai tautai gudra nelaime, kas kaut kad jau novedīs pie prāta.

pirms mēneša, 2020.11.28 17:14

Pārdomas

Savvaļas dzīvnieku pasaulē likumi, policija, advokāti ir lieki: par kļūdu dzīvnieks samaksā ar savu dzīvību. Cilvēku pasaulē ir vajadzīgi tie trīs un vēl citi, tomēr demokrātijā pat tas strādā slikti negodprātīgu cilvēku filozofijas dēļ: kā gribu, tā daru; ja tomēr reiz uzrsušos, kas par to? pakratîs ar pirkstu un dzîvošu atkal tālāk kà gribu! Tiesa? Nesmīdiniet manas čībiņas - kamēr to sagaidīs, būšu miris vai noilguma dēļ joprojàm tīrs:)

pirms mēneša, 2020.11.28 17:56

Latvijas ziņas