Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

CVK parakstu vākšanai par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumu piešķir 914 870 eiro 3

Ministru kabinets otrdien lēma Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) piešķirt 914 870 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai komisija varētu nodrošināt parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem likumiem, kas paredz mainīt pašvaldību ārkārtas vēlēšanu kārtību.

2019.gada 23.decembrī Valsts prezidents Egils Levits pēc opozīcijas deputātu pieprasījuma apturēja Saeimā 2019.gada 19.decembrī pieņemto grozījumu Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā un grozījumu likumā "Par pašvaldībām" publicēšanu uz diviem mēnešiem.

Likumprojekti paredz izmaiņas pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā. Cita starpā grozījumi paredzētu ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgas domes ievēlēšanu uz vairāk nekā pieciem gadiem. Ņemot vērā aizķeršanos ar šo likumprojektu pieņemšanu, valdošā koalīcija pagaidām nogaida arī ar Rīgas domes atlaišanu, kas, visticamāk, notiks tikai pēc tam, kad būs nodrošinātas iespējas ārkārtas vēlēšanās Rīgas domi ievēlēt uz ilgāku termiņu nekā ierastie četri gadi.

Ievērojot Satversmi un likumu "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu", CVK 2019.gada 27.decembrī noteica, ka parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem likumiem notiks no 2020.gada 16.janvāra līdz 14.februārim.

Parakstīšanās par apturēto likumu nodošanu tautas nobalsošanai jānodrošina klātienē, parakstu vākšanas vietās Latvijā un ārvalstīs. Parakstīšanās vietas jānosaka pilsētu un novadu domēm, un katrā pašvaldībā tās iekārtojamas ar tādu aprēķinu, lai uz 10 000 vēlētāju pašvaldībā būtu vismaz viena parakstu vākšanas vieta. Iespēja parakstīties jānodrošina ne mazāk kā četras stundas dienā, arī sestdienās, svētdienās un svētku dienās.

Lai nodrošinātu parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem likumiem, CVK lūdza tai papildus līdzekļus 914 870 eiro apmērā. No tiem atlīdzībai plānoti 778 972 eiro, preču un pakalpojumu izdevumiem 131 600 eiro, bet parakstu vākšanas sistēmas funkcionalitātes papildināšanai 4298 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Rūdis

Tie ir idioti, kas piešķir tādu naudu izniekošanai! Vai tad pēkšņi papīrs ir kļuvis tik pārmērīgi dārgs? Nevar saprast, jo pasta kastes pilnas ar reklāmu papīriem. Kam tad vēl naudu tērēs, ja ne papīram. Pārējam jābūt uz brīvprātības pamatiem - bez kādas samaksas.

pirms 3 mēnešiem, 2020.01.07 18:00

Zina

Droši vari pieteikties uz parakstu vākšanu! 880 eiro mēnesī uz papīra par pilnu slodzi!

pirms 3 mēnešiem, 2020.01.07 18:22

Zinai

Zina, no kurienes tu zini, ka droši vari rakstīt, ka var pieteikties uz parakstu vākšanu par 880 eiro ?
Es nezinu, bet tu laikam zini, ka no Marsa un Jupītera uz Latviju nāk nauda nepilns miljons, ko tagad varēs izsaimniekot, izniekot, izzagt un pat izlaupīt, ja jau taisās kaut kam maksāt algu par šo idiotisko izklaidēšanos. Tad labāk būtu par minimālo algu jūrmalā situši burbuļus. Tad arī naudas koka āmuru iegādei pietiktu. Kā to saprast, ka medmāsām tik maza alga un to nevarot pacelt? 980 medmāsām varētu katrai pa vienam tūkstotim gadā izmaksāt klāt pie šodienas algas, ja būtu kāds, kas aptura šo CVK atļautību iedalīt naudu parakstu vākšanai.

pirms 3 mēnešiem, 2020.01.08 14:55

Latvijas ziņas