CVK skatīs mediķu iesniegumu parakstu vākšanas rosināšanai par Saeimas atsaukšanu

 Centrālās vēlēšanu komisija (CVK) šodien sēdē izskatīs Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) iesniegumu par iniciatīvas grupas reģistrēšanu parakstu vākšanai tautas nobalsošanas ierosināšanai par 13.Saeimas atsaukšanu, aģentūru LETA informēja CVK pārstāve Laura Zaharova.

CVK sēde notiks plkst.11 Smilšu ielā 4, Rīgā.

Pašreiz jau notiek parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Saeimas atsaukšanu un tās veikšanai ir reģistrētas divas iniciatīvas grupas. Viens no risinājumiem varētu būt mediķu organizāciju reģistrēt kā vēl vienu iniciatīvas grupu jau esošajai iniciatīvai, taču par to lēmums jāpieņem CVK sēdē.

Kopš 15.novembra, kad sākās parakstu vākšana par referenduma ierosināšanu 13.Saeimas atsaukšanai, lūdz 4.decembra vakaram par šo iniciatīvu portālā "Latvija.lv" elektroniski parakstījušies ap 41 100 cilvēkiem, novēroja aģentūra LETA.

Parakstu vākšanas aktivitāte otrajā nedēļā krietni samazinājās, salīdzinot ar pirmo nedēļu.

Parakstu vākšanas iniciatoru - Centra partijas (CP) - pārstāvji norādījuši, ka kopējais par referenduma ierosināšanu savāktais parakstu skaits ir lielāks, nekā uzrādās portālā "Latvija.lv", jo par referenduma rosināšanu var parakstīties, arī apliecinot parakstu pie zvērināta notāra, dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, vai novadā pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja.

Parakstu vākšanas termiņš noslēgsies 2020.gada 14.novembrī. Ja likumā noteiktajā termiņā tautas nobalsošanas ierosināšanai nepieciešamais parakstu skaits - 154 865 - tiks savākts, par šo jautājumu būs jānotiek tautas nobalsošanai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas