Dabas muzejā atklāj ķirbju izstādi

Šodien Latvijas Dabas muzeja otrā stāva izstāžu zālē atklāja ķirbju izstādi, aģentūru LETA informēja Latvijas Dabas muzeja Komunikācijas nodaļas pārstāve Baiba Krustiņa.

Izstādē ir skatāmas vairāk nekā 200 ķirbju šķirnes un dažādi ķirbjaugi - kabači, cukini, patisoni, inku gurķi, kivano, melotrijas un citi.

Šogad izstādē piedalīsies Sildes dārzkopības entuziastu kluba "Tomāts" ilggadējie kolekcionāri Elga Bražūne, Saiva Pekuse, Valentīna Cuznecova, Sarma Žarčinska, Austra Zaļuma, Marija Tocupe un Darja Jurevic. Izstāde būs papildināta ar Maijas Čerjakas paprikām.

Krustiņa teica, ka izstādes laikā Sildes dārzkopības entuziastu kluba "Tomāts" biedri interesentiem sniegs konsultācijas par ķirbju audzēšanu, to pielietošanu kulinārijā, konditorejā un vīna darināšanā, kā arī konsultēs piemērotāko šķirņu izvēlē. 

Būs iespēja iegādāties ne tikai ķirbjus un to izstrādājumus, bet arī sēklas, kas reģistrētas Valsts augu aizsardzības dienesta sēklu kontroles departamentā. Būs iespēja nogaršot gan dažādu šķirņu ķirbjus, gan to produktus. 

Izstāde būs apskatāma līdz svētdienai, 27.oktobrim, plkst.17.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas