Deputātu algas nākamgad augs par 5,5% 6

Pieaugot vidējai algai, nākamgad pieaugs arī deputātu atalgojums, kam 2020.gada Saeimas budžetā plānoti papildu 268 000 eiro, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā. Plānots, ka deputāta mēnešalga nākamgad pieaugs no 2963 līdz 3125 eiro pirms nodokļu nomaksas jeb par 5,5%. Attiecīgā summa aprēķināta atbilstoši likumam par deputātu bāzes mēnešalgu, aktuālo vidējo algu 976 eiro apmērā reizinot ar koeficientu 3,2.

Parlamentāriešu nākamā gada atalgojuma aprēķināšanai pirmo reizi tiks piemērota jauna likumā noteikta formula. Līdz ar to deputātu atalgojums pieaugs mazāk nekā pēc iepriekšējās formulas, saskaņā ar kuru deputātu atalgojums būtu pieaudzis līdz 3213 eiro jeb par 8,4% - tik liels pieaugums parlamentāriešiem ies secen.

Tāpat atbilstošo likumā noteiktajiem koeficientiem pieaugs papildu mēnešalgas daļa, kas tiek izmaksāta Saeimas priekšsēdētājai, pārējiem Prezidija locekļiem un frakciju un komisiju vadībai.

Papildus mēnešalgas daļai Saeimas priekšsēdētājai plānota piemaksa 1689 eiro apmērā, parlamenta priekšsēdētājas biedrēm un Saeimas sekretāram - 1445 eiro, bet Saeimas sekretāra biedrei, komisiju un frakciju priekšsēdētājiem - 1357 eiro.

Likums deputātiem paredz arī tiesības saņemt kompensācijas par transporta izdevumiem un dzīvojamo telpu īri. Šā gada jūnijā lielākā maksimāli iespējamā kompensāciju summa bija noteikta 898 eiro, bet reāli izmaksātā lielākā summa bija 870 eiro, kurus saņēma "Saskaņas" deputāts Vladimirs Nikonovs, kuram šāds bija noteikts arī maksimāli iespējamais kompensāciju apmērs.

Kā ziņots, no valsts budžeta Saeimas izdevumiem nākamajam gadam plānots prasīt par aptuveni 2,6 miljoniem eiro vairāk nekā šogad, un lielāko daļu no papildu līdzekļiem paredzēts izlietot balsošanas sistēmas nomaiņai, drošībai un būvniecības lietām.

Parlamenta budžeta projektā paredzēts, ka dotācija no valsts budžeta būs apmēram 25,15 miljoni eiro, un pašas Saeimas ieņēmumi paredzēti aptuveni 280 000 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

???

Tik maz, varēja tak vairāk sev iedalīt- aprēķināt!!!

pirms gada, 2019.07.26 21:49

Ance

Cik var darīt pāri cilvēkiem? Vai tiešām mēs esam kājslauķi? Tad nebrīnaties,kā brauc prom . Mūsu novadā darba vietas ir tikai Lizumā. Parēķinat,cik kilometru mums jānobrauc. Neviens neko neatmaksā. Ar ko gan mēs atšķiramies kā cilvēki. Ja gribi strādāt par deputātu,tad domā,kā un kur tu dzīvosi. Mums arī neko neviens uz paplātes neko nepasniedz.

pirms gada, 2019.07.27 19:17

Justs

Kā tas ir - strādāt par deputātu? Ko tādu deputāts varētu strādāt? Faktiski neko, izņemot runāšanu, sēdēšanu, kaut kādu interviju un secinājumu izteikšanu.
Deputātam jābūt ne ar algu, bet tas jādara sabiedriskā kārtā, kā tas kādreiz bija, lai gan Augstākās padomes deputātiem kaut kādu , ne algu, bet kaut kādu piemaksu darīja. Tie bija ne vairāk par 50 rbļ. mēnesī. Katram deputātam, vienalga no kāda līmeņa, bija jāstrādā oficiālā darbā kā jebkuram darba spējīgajam cilvēkam.

pirms gada, 2019.07.28 18:56

Latvijas ziņas