Diskusijā par radošo industriju nozīmi Latvijas mazajās pilsētās piedalīsies arī Gulbenes biedrības "Taburete" pārstāve

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) organizētajā konferenču sērijā "Kultūras krustpunkti XV" 2.novembrī plkst.10.30 norisināsies diskusija par radošo industriju nozīmi Latvijas mazajās pilsētās, aģentūru LETA informēja LKA pārstāve Aija Lūse.

Interesentiem būs iespēja stundas garumā līdzdarboties diskusijā, uzdodot jautājumus sociālā medija "Facebook" komentāru sadaļā. Diskusijas un konferences norisei varēs sekot līdzi LKA sociālā medija "Facebook" lapā un "YouTube" kanālā.

Lūse uzsvēra, ka radošo industriju strauja attīstība mazajās pilsētās ir būtisks faktors ne tikai tūrisma veicināšanai vai vietējas kopienas veidošanai, radošās industrijas sevi piesaka, kā nozīmīgu labklājības veicināšanas aspektu. Pētījuma rezultātā ir identificēta radošo industriju loma pilsētu attīstībā, radošā ilgtspējā un ekonomikas izaugsmē.

Latvijas Zinātnes padomes atbalstītā projekta "Radošās industrijas mazajās pilsētās: potenciāls un devumi ilgtspējai" laikā notiks diskusija par radošo industriju labās prakses piemēriem mazajās pilsētās un radošo industriju attīstības iespējām. Diskusijas laikā tiks skatīti jautājumi par faktoriem, kas veicina un kas kavē radošo industriju attīstību, par radošo brokeru un sadarbības tīklu lomu, kā arī vietējo resursu nozīmi, aicinot uz sarunu pārstāvjus no pašvaldības, NVO sektora un uzņēmējiem.

Diskusijā piedalīsies uzņēmējs, radošu iniciatīvu virzītājs Roberts Jansons ar prezentāciju par Kuldīgas radošo industriju kvartāla attīstību, biedrības "Taburete" pārstāve Tīna Žmuida, kura veido dažāda mēroga jauniešu aktivitātes Gulbenes pilsētā, un Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Egliņš-Eglītis, pārstāvot pašvaldības redzējumu par radošo industriju nozīmi pilsētas attīstībā.

Diskusijas dalībnieki dalīsies pārstāvēto pilsētu pieredzē un atklās, vai radošās industrijas var pelnīt un konkurēt ar lielajām pilsētām. Kā arī mēģinās noskaidrot, vai attīstīta radošā industrija var kalpot par spēcīgu argumentu dzīvesvietas maiņai no galvaspilsētas uz mazo pilsētu, pauda LKA pārstāve.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas